Jak wygląda piekło?

"Potępieni. Piekło Madison" - reż. zespół - Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku

29 stycznia w Sali Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego odbędzie się premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku - "Potępieni. Piekło Madison".

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda piekło?

Jeżeli potraficie gapić się godzinami w telewizor, to macie już pojęcie jak to jest być martwym...

Jeśli wierzyć statystyce piekielne otchłanie pochłaniają dziewięćdziesiąt osiem przecinek trzy procent prawników, czterdzieści pięć procent właścicieli agencji nieruchomości, dwadzieścia trzy procent rolników i - co nie powinno dziwić - blisko sto procent polityków, dziennikarzy i rudowłosych. Dziwić powinno natomiast nagłe pojawienie się wśród nich trzynastoletniej Mady...

Wspominając piekło nasze myśli mimowolnie podążają w kierunku kręgów Dantego, pełnych ognia i demonów, ewentualnie odbijają się od ścian pokoju, w którym skazani na wieczne potępienie swoją karę odbywają bohaterowie dramatu Sartra, przypominając nam, że piekło to przecież inni. Historia Madison, mimo znacznie mniejszego ciężaru gatunkowego, udowadnia, że doświadczenie piekła może być przeżyciem dużo bardziej prozaicznym i bliższym nam samym, niż mogło się to do tej pory wydawać.

"Potępieni. Piekło Madison" to mała forma teatralna, łącząca w sobie najlepsze cechy teatru żywego planu oraz teatru formy, w której adepci aktorstwa w brawurowy, choć niepozbawiony młodzieńczej pasji, sposób stawiają pierwsze kroki w zawodowej karierze. Projekt jest także pierwszym, zakrojonym na tak szeroką skalę, przedsięwzięciem, w którym udział biorą przedstawiciele wszystkich wydziałów Akademii Teatralnej z Warszawy i Białegostoku.

(-)
(na podstawie materiałów Teatru)
29 stycznia 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...