Jak zostać ekobohaterem?

W najbliższą sobotę, o godzinie 18:00 w Bistro pod Syreną odbędzie się premiera spektaklu ekologicznego dla dzieci pt. „Glonuś i drużyna Eko-Syreny".

Jak segregować śmieci? Czy w lesie można rozpalić ognisko? Jak zadbać o to, żeby woda w Wiśle i innych rzekach była czysta? Co my sami możemy zrobić, by zatroszczyć się o środowisko i zyskać miano ekobohatera?

Na te pytania oraz mnóstwo innych odpowie dzielna drużyna mapetów Eko-Syreny, czyli glon Glonuś (Albert Osik), Syrena Wanda (Marta Walesiak-Łabędzka) i chłopiec o imieniu Wojtek (Marek Grabiniok). Przekonają dzieci, że ekologia to pasjonująca dziedzina wiedzy, a dbanie o środowisko jest jednocześnie wspaniałą przygodą!

Nasza bajka ekologiczna uwzględnia podstawę programową dla dzieci w klasach 1-3. Angażuje najmłodszych widzów od pierwszych minut spektaklu, przekazując wiedzę w atrakcyjny dla nich sposób, m.in. dzięki wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych mapetów. Reżyserką i autorką scenariusza jest Agnieszka Rose.

Bajka jest kolejnym wydarzeniem w Teatrze Syrena, realizowanym w ramach projektu Eko-Syrena, który został stworzony w kwietniu 2020 r. Założeniem projektu jest dążenie do stworzenia wzorcowego teatru ekologicznego – zarówno na poziomie administracji, jak również produkcji spektakli, eksploatacji, edukacji (warsztaty, spektakle o charakterze edukacyjnym), czy dawanie drugiego życia rzeczom z teatralnego magazynu dekoracji oraz kostiumów (zrealizowany projekt z Tomkiem Jacykowem).

Czas trwania spektaklu
45 minut (bez przerwy)

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Rose
Scenografia i kostiumy: Bożena Ślaga-Śmierzyńska
Wykonanie lalek: Konrad KONY Czarkowski
Konsultacje lalkarskie: Magdalena Mioduszewska
Opracowanie muzyczne: Tomasz Filipczak

Partnerem spektaklu jest firma Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

UWAGA! Podczas premiery oraz podczas kolejnych spektakli zachowane zostaną wszystkie zasady bezpieczeństwa, związane z wprowadzoną wczoraj przez Ministerstwo Zdrowia strefą żółtą w Warszawie.

Agata Sobierajska
Materiał Teatru
9 października 2020
Portrety
Agnieszka Rose

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia