Janda tworzy spektakl o Danucie Wałęsie

"Danuta W." - reż: Janusz Zaorski - Teatr Polonia w Warszawie

Jeśli Krystyna Janda za coś się bierze, to zawsze przekuwa to w sukces. Taka krąży o niej opinia. Czy tym razem będzie tak samo? Ta niezwykle popularna aktorka i jednocześnie właścicielka Teatru Polonia wzięła na warsztat adaptacyjny najgłośniejszą autobiografię ostatnich lat - Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice". Spektakl będzie mieć tytuł "Danuta W." A w roli tytułowej zobaczymy oczywiście samą Krystynę Jandę

Znany jest już termin premiery - to 11 października. Początkowo pierwszy spektakl planowano na scenie Teatru Polonia w Warszawie. Ale - jak podało Radio Gdańsk - trwają rozmowy, by prapremiera odbyła się jednak w Gdańsku. 

Reżyserem "Danuty W." jest Janusz Zaorski, który zapowiedział, że próby rozpoczną się pod koniec sierpnia.

Autobiografia Danuty Wałęsy została wydana jesienią ubiegłego roku i od razu stała się sensacyjnym wydarzeniem. W ciągu kilku miesięcy sprzedano ponad 300 tys. egzemplarzy, co pozwala nazywać ją bestsellerem.

"Marzenia i tajemnice" były nie tylko wydarzeniem wydawniczym, ale przede wszystkim medialnym. Spotkania Danuty Wałęsy z czytelnikami miały specjalną oprawę, niekiedy z występami artystów dla niej. Był to jednak przede wszystkim gorący temat społeczny. Bo książka opisująca życie przed i po byciu pierwszą damą była czymś w rodzaju przerwanego milczenia. Bez znieczulenia Danuta Wałęsa pisała o swoim życiu i relacjach z mężem. Wiele kobiet utożsamiało się z tymi wspomnieniami. Niektóre czytelniczki odnajdywały nawet w tej książce swoje losy. 

Koniec tego roku może więc należeć do małżeństwa Wałęsów. Najpierw zobaczymy w teatrze Krystynę Jandę, wcielającą się w postać Danuty Wałęsy, a na grudzień zapowiedziana jest premiera filmu "Wałęsa", w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Ryszarda Wojciechowska
POLSKA Dziennik Bałtycki
21 lipca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia