Jaracz - dzieciom

Święto dzieci w łódzkim teatrze

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, Teatr Jaracza - w ramach akcji „Jaracz - Dzieciom” - nie zapomniał o Najmłodszych mieszkańcach Łodzi oraz regionu łódzkiego i przygotował szereg atrakcji:

30 maja, w godzinach przedpołudniowych (10:00- 12:00), 2 grupy przedszkolne wezmą udział w zajęciach edukacyjnych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, w trakcie których poznają kulisy – zakamarki niedostępne na co dzień dla Widza, zapoznają się też z pracą teatru. Dzieci będą świadkami zaimprowizowanej zmiany dekoracji, przymiarki kostiumu, korekty świateł, aby mogły poznać specyfikę pracy osób zaangażowanych w powstawanie spektaklu (montażysty, garderobianej, inspicjentki, reżysera, aktora). Będzie to teatralna lekcja „Budujemy Teatr", której zwieńczeniem będzie czytanie bajek pt. „Moja Mama - Czarodziejka" przez aktorkę Izabelę Noszczyk. W części drugiej warsztaty plastyczno-edukacyjne „Teatr - uwalniamy wyobraźnię". Na pożegnanie pamiątkowe zdjęcia i słodkie niespodzianki.

Na naszych Scenach Regionalnych zaprezentujemy znakomitą, multimedialną bajkę pt. "Podróże Guliwera" w reżyserii Zdzisława Derebeckiego z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Spektakl zobaczą najmłodsi Widzowie w Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach w dniach 28, 29 i 30 maja.

Natomiast w Sieradzu, 1 czerwca, zaprosimy dzieci do wzięcia udziału w widowisku plenerowym pt. "Proszę słonia", zrealizowanym przez wrocławski Teatr Klinika Lalek.

(-)
Materiał Teatru
29 maja 2014

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...