Jedyny taki projekt teatralny

10. Letnia Szkoła Pantomimy

Od 31 lipca do 10 sierpnia Warszawskie Centrum Pantomimy/ Scena na Woli Teatru Dramatycznego zaprasza na 10. edycję Międzynarodowej Szkoły Współczesnej Pantomimy, którą poprowadzą: Sara Mangano (FR), Lionel Menard (FR), Pierre-Yves Massip (FR) i Bartłomiej Ostapczuk (PL). Tegoroczni uczestnicy to aktorzy i studenci z Polski, Czech, Niemiec, Rosji, Ekwadoru, Izraela, Chin i Hiszpanii.

Letnia Szkoła Współczesnej Pantomimy to jedyny taki projekt teatralny w naszym kraju i jeden z niewielu w Europie. Powstał z myślą o osobach, które pragną w pełni doświadczyć sztuki teatru mimu i pantomimy. Skierowany jest do tych, którzy zajmują się tym rodzajem teatru oraz do osób, posiadających wieloletnie doświadczenie sceniczne.

Oferujemy naszym uczestnikom intensywny kurs obejmujący całą różnorodność Współczesnej Sztuki Pantomimy/Mimu. Nie interesuje nas nauczanie stylu jednego artysty, nasz cel jest wręcz przeciwny. Naszą ideą jest połączenie wszystkich najważniejszych elementów sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy w jeden solidny i jasny program.

Zajęcia pozwalają uczestnikowi zrozumieć poszczególne elementy pantomimy w indywidualny sposób, by potem móc łączyć je zgodnie z własną wizją i stylem pracy.

Przedstawiamy różne punkty widzenia, różne sposoby nauczania, różne aspekty sztuki teatru pantomimy. Każdy z prowadzących wyróżnia się indywidualnym podejściem do sztuki Mimu oraz jej nauczania. Wszystko to jest ujęte w sposób ukazujący uczestnikom różne możliwości pracy w tej sztuce teatralnej.

Zajęcia obejmują różne aspekty warsztatu aktora mima, pracy aktora z przedmiotami, różnymi rodzajami materiału i wiele innych. W tym roku bardzo duży nacisk położymy na rozwijanie umiejętności pisania scenariuszy, etiud, krótkich form a także podejścia do reżyserowania pantomimy. A więc wszystko to co składać się powinno na powstanie widowiska teatru poza słowami.

Nasza praca z uczestnikami ma charakter relacji długoterminowej. Szkoła Współczesnej Pantomimy funkcjonuje jako szkoła myśli i rozwoju artystycznego uczestników przez cały rok, czego wspaniałym przykładem są coroczne spotkania i prezentacje w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu.

11 dniowy intensywny letni kurs ma pomagać profesjonalistom wskazując kierunek rozwoju artystycznego a osobom mniej zaawansowanym dać solidną bazę w postaci treningu u boku uczestników którzy są już głęboko zaangażowani w sztukę.

Ma także służyć jako centrum współpracy dla wielu projektów zespołowych. Na tegoroczny kurs w Warszawskim Centrum Pantomimy / Scenie na Woli Teatru Dramatycznego od dawna nie ma miejsc, polecamy 11 edycję zaplanowaną na 30 lipca - 10 sierpnia 2018.

www.mimowie.pl

(-)
Materiał organizatora
2 sierpnia 2017
Wątki
Lato 2017

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...