Jedziemy z teatrem

Prezentacje Polskiego Teatru Tańca

Przedstawienie „Sanatorium” w choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty znalazło się w osiemnastce przedstawień, które otrzymały wsparcie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu Teatr Polska. Dzięki temu wyróżnieniu Polski Teatr Tańca wystąpi w: Głogowie (6.09.15 r.), Krotoszynie (9.09.15 r.), Koninie (3.10.15 r.), Polkowicach (16.10.15 r.) i Bełchatowie (12.11.15 r.).

Tytuł „Sanatorium" jest artystycznym spotkaniem prozy Brunona Schulza ze światem teatru tańca. W przedstawieniu solistek Polskiego Teatru Tańca zobaczymy niezwykłe projekcie video autorstwa Daniela Stryjeckiego. Każdemu z przedstawień będą towarzyszyły bezpłatne warsztaty edukacyjne „Metody pracy w teatrze tańca".

Program Teatr Polska ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Program Teatr Polska 2015 trwa od 29 lipca do 5 grudnia 2015 roku, w tegorocznym programie 18 spektakli zostanie zaprezentowanych 174 razy w 87 miejscowościach.

Teatr Polska organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(-)
Materiał Teatru
7 września 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...