Jerzy Trela w mistrzowskiej kreacji

"Wielki John Barrymore" - reż. Krzysztof Jasiński - Krakowski Teatr Scena STU

18 października Jerzy Trela w mistrzowskiej kreacji tragikomicznej wystąpi w CK Agora. Spektakl "Wielki John Barrymore" Teatru STU o godz. 18

Kim był John Barrymore, w którego postać wciela się Jerzy Trela? Jeden z największych aktorów szekspirowskich XX wieku, jego kreacja Hamleta przeszła do historii jako nowatorska i perfekcyjna. Sybaryta i wielbiciel kobiet niestroniący od alkoholu. Hulaka i birbant, ale i dżentelmen w każdym calu. Wielki talent i bohater hollywoodzkich anegdot.

W sztuce Williama Luce'a Jerzy Trela z prawdziwą aktorską wirtuozerią wciela się w dwóch poniekąd bohaterów: Barrymore'a prywatnego - wątpiącego w sens swej pracy i życia pijaka, oraz Barrymore'a jako odtwórcę szekspirowskich postaci. Spektakl Teatru STU to jednak dużo więcej niż postać Barrymore'a. To apoteoza teatru, zetknięcie z czymś bliskim pojęciu geniuszu. To porażające epitafium jednostki, ale jakże piękne. [] Spektakl "Wielki John Barrymore" Teatru STU jest swego rodzaju spotkaniem - metafizycznym i wielopoziomowym, absolutnie wyjątkowym, zapadającym w pamięć. To doświadczenie teatru najwyższej próby zarówno dla widzów, jak i dla twórców / Magda Bałajewicz, Teatralia Kraków/.

18 października, godz. 18.00

bilety: 60 PLN/80 PLN

(-)
Materiał Teatru
3 października 2014

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia