Jesień pełna nowości!

Teatr Żelazny w Katowicach - repertuar

Drodzy Widzowie, mamy dla Was wiele niespodzianek!

IMPRO ODJAZD

Komedia improwizowana

Pt 18.09, 19:00

Każdy wieczór będzie zagrany tylko raz i nigdy już się nie powtórzy.

Aktorzy wychodzą ze strefy komfortu!

Grać w wyreżyserowanym przedstawieniu z nauczonym tekstem to pestka! Stawka rośnie - zapraszamy na wieczory w pełni improwizowane. Sceny, piosenki, spektakle, gry i zabawy z publicznością! To ona będzie decydowała o tym, co grają aktorzy.

Cykl wieczorów improwizowanych z udziałem artystów Teatru Żelaznego i ich gości.

Nieprzewidywalna natura takiego występu jest organicznie komediowa! Magiczna atmosfera improwizacji wytwarza silną więź między aktorami i widzami i zapewnia unikatową dawkę humoru!

___

TEATR ŻELAZNY
STAND UP ODC. 2

So 26.09, 16:00 i 19:00

Stand Up, to dobrze już znana forma artystyczna, oparta na charyzmie artysty i jego monologach do publiczności.

Wystąpią:

Mieszko Minkiewicz i Alan Pakosz

Wieczór poprowadzi dusza Teatru Żelaznego - Piotr Wiśniewski!

MIESZKO MINKIEWICZ

Stand-uper z dziesięcioletnim komediowym stażem. Na koncie ma dwa speciale komediowe, "W związku z tym" oraz "Hihilista". Występował też na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Zwycięzca pierwszej ogólnopolskiej ligi Roast Battle (sezon 2018/2019). Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi. Lubi gry online i poniemieckie schrony. Tym razem Mieszko pokaże swój nowy program: "Całujcie mnie wszyscy".

ALAN PAKOSZ

Aktor, kabareciarz, konferansjer, improwizator, organizator eventów, trener aktorstwa i improwizacji scenicznej, czyli człowiek orkiestra (choć bez poczucia rytmu)!

Związany z Teatrem KTO, Kabaretem PUK i Grupą Improwizacji Komediowej AD HOC.Członek międzynarodowej organizacji zrzeszającej improwizatorów – Ohana. Przez 4 lata dyrektor programowy festiwalu PAKA, obecnie dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Scenicznej "ImproFest".

 

___

ODDAM ŻONĘ W DOBRE RĘCE

PREMIERA

KOMEDIA

So 3.10, 18:00

Nd 4.10, 16:00, 19:30
Śr 14.10, 19:00

Czw 15.10 19:00
Pt 16.10, 19:00

Oto po latach spotykają się dawni koledzy ze szkoły, w idealnym momencie na zmiany w życiu każdego z nich - Harry cierpi, gdyż boi się kobiet i nigdy nie zaznał miłości, a Milton akurat szuka amanta dla swojej żony...

Człowiek sukcesu i materialista oraz niedopasowany, wieczny pechowiec stojący nad przepaścią, a także wyjątkowa kobieta, będąca kolejno żoną jednego i drugiego to bohaterowie najnowszej premiery w Teatrze Żelaznym. Jeśli dodamy do tego piekielnie zabawne, miejscami absurdalne i niepozbawione refleksji dialogi w stylu komedii bulwarowej, świetnie zawiązaną intrygę niczym w amerykańskim kinie oraz autora, który jest jednym ze scenarzystów legendarnej, nagrodzonej Oskarem „Tootsie" z Dustinem Hoffmanem w roli głównej, mamy przepis na komedię roku!

 

(-)
Materiał nadesłany
16 września 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia