Jesień w kaliskim teatrze

dwie premiery i teatralna wersja filmu Larsa von Triera

"Trzy po trzy" będzie pierwszą premierą zbliżającego się, nowego sezonu artystycznego. Reżyserem sztuki będzie Rudolf Zioło, który przedstawienie oprze na pamiętnikach Fredry spisywanych w latach 1844-1846, a sięgających do okresu jego służby w armii Księstwa Warszawskiego i udziału w wojnach napoleońskich.

Z kolei na koniec października planowana jest premiera teatralnej adaptacji scenariusza filmowego Larsa von Triera "Przełamując fale". W tym przypadku adaptacji scenariusza i realizacji przedstawienia podjął się reżyser Maciej Podstawny. 

W repertuar kaliskiego teatru wpisano ponadto m.in. "Abonament na szczęście", czyli koncert złożony z utworów Agnieszki Osieckiej. Jej piosenki zaśpiewa Agnieszka Dulęba-Kasza w towarzystwie pianistki, Mileny Antoniewicz. Na gitarze oraz harmonijce zagra Przemysław Burek.

Teatr nie zapomina o swoich wiernych, najmłodszych widzach. To z myślą o nich przygotowywany jest spektakl "Czarodziejskie sztuczki" wg Stoliczku, nakryj się! Wilhelma i Jakuba Grimm.

A ponadto w repertuarze teatralnym m.in. sztuki "Napis", "Mayday", Orkiestra "Titanic" i oczywiście bijące rekordy popularności - "Szalone nożyczki".

(-)
Zycie Kalisza
5 września 2012

Książka tygodnia

Trailer tygodnia