Jesienne nowości

nowy sezon teatralny - Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Wraz z nowym sezonem teatralnym i zmianą dyrekcji w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu szykuje się całkiem sporo nowości i zmian. W nadchodzącym sezonie Sosnowski Teatr oferuje swoim widzom szereg premier, a także cykl programów edukacyjnych

Cykl programów edukacyjnych to propozycja dla młodych widzów, która obejmuje czytanie bajek dla szkół podstawowych i przedszkoli oraz wierszy i dramtów dla szkół gimnazjalnych i średnich. Pod koniec spotkania teatrolog poprowadzi z uczniami dyskusję i odbędzie się losowanie szkoły, która umieści na stronie internetowej teatru krótką notatkę z wizyty w teatrze.

Jeślio natomiast chodzi o nadchodzące premiery Teatru Zagłębia to w planach są:
- „Między nami dobrze jest” Dorota Masłowska - reżyseria Piotr Ratajczak, scenografia Matylda Kotlińska, (premiera 14.09.2011)
- „Piaskownica” Michał Walczak – reżyseria Jerzy Bielunas, scenografia Anna Chadaj, muzyka Jan Pospieszalski, choreografia Maciej Florek, (premiera 07.01.2012)
- „Chłodne poranki” – reżyseria i scenografia Jacek Rykała (premiera 02.2012)
    
Ponadto Teatr zaczyna współpracę z Wydziałem Reżyserii Szkoły Teatralnej w Krakowie. W miesiącu czerwcu przez dwa dni teatr będzie otwarty dla studentów. Pierwszego dnia prezentowane będą egzaminy reżyserskie studentów III roku. Drugiego dnia studenci będą przedstawiać wybraną przez Dyrekcję Teatru konkretną scenę z dramatu, będzie ona oceniania przez widzów. Najlepsza scena da możliwość studentowi zrealizowania swojego dyplomowego spektaklu na sosnowieckiej scenie.

Agnieszka Zarychta
Materiały Teatru
22 września 2011

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia