"JEŻYCE STORY. Posłuchaj miasta!" w lutym!

zmiana premiery spektaklu w Teatrze Nowym w Poznaniu

Ze względu na lawinowo napływające do Teatru Nowego w Poznaniu jeżyckie historie, Teatr zdecydował się na przełożenie wieczoru premierowego spektaklu "JEŻYCE STORY. Posłuchaj miasta!" z 18 stycznia na 8 lutego 2013. Miejsce premiery pozostaje bez zmian - Trzecia Scena.

W zamian (18, 19 i 20 stycznia) Teatr zaprasza wszystkich chętnych do podzielenia się swoją jeżycką historią. Mogą one posłużyć realizatorom jako inspiracja do prac nad kolejnym odcinkiem teatralnego serialu...

To nie jedyna zmiana w styczniowym repertuarze. Wprowadzenie do spektaklu "JEŻYCE STORY. Posłuchaj miasta!" czyli spotkanie w ramach Forum Aktywnych Widzów odbędzie się 1 lutego o godz. 18.00 na foyer Dużej Sceny Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.

JEŻYCE STORY to pierwszy dokumentalny serial teatralny. Jego tematem i zbiorowym bohaterem są Jeżyce, jedna z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej zaniedbanych dzielnic Poznania, w której mieści się Teatr Nowy. W czterech mikrospektaklach aktorzy przeniosą na scenę zebrane przez siebie autentyczne opowieści jej byłych i obecnych mieszkańców. Marzenia i codzienne życie, prognozy demograficzne i legendy miejskie, problemy lokatorskie i nowe inwestycje, Staszica, Rynek i ZOO. Posłuchaj głosów miasta!

(-)
Materiał Teatru
24 grudnia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...