Językoznawca w teatrze

cykl Eviva l'arte - Teatr Collegium Nobilium

19 listopada bohaterem spotkania z cyklu Eviva l'arte będzie profesor Jerzy Bralczyk, językoznawca, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, członek Rady Języka Polskiego. Specjalista od języka mediów, reklamy, polityki, autor wielu publikacji książkowych i artykułów. Służy konsultacjami różnym instytucjom, bywa jurorem w konkursach o charakterze językowym, występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Spotkanie poprowadzi Rafał Sławoń. Wstęp wolny.

Od kilku sezonów na scenie Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza pod szyldem Evviva l'arte spotykają się pary twórców, by podjąć publiczną dyskusję na tematy dla nich wspólne. Gościli tu między innymi Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Jacek Dehnel i Eustachy Rylski, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Dorota Roqueplo i Allan Starski, Juliusz Machulski i Jan Wróbel, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Leszek Dawid i Adam Woronowicz, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Wojciech Marczewski i Maciej Wojtyszko, Kazimierz Orłoś i Maciej Orłoś, Ewa Błaszczyk i Magdalena Łazarkiewicz, Marek Bieńczyk i Maciej Nowak. Zdarza się też, że zaproszony jest jeden gość. Wtedy jego życie i twórczość to temat rozmowy z publicznością. Takie zaproszenie przyjęli dotąd między innymi Barbara Krafftówna, Kazimierz Kutz, Jerzy Stuhr, Andrzej Wajda, Julia Hartwig oraz rektor AT Andrzej Strzelecki.

Tym razem bohaterem spotkania będzie profesor Jerzy Bralczyk, językoznawca, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, członek Rady Języka Polskiego. Jest specjalistą od języka mediów, reklamy, polityki, autorem wielu publikacji książkowych i artykułów. Służy konsultacjami różnym instytucjom, bywa jurorem w konkursach o charakterze językowym, występuje w programach radiowych i telewizyjnych.

(-)
Materiał Teatru
19 listopada 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia