Jidysz na scenie znów żyje

13. Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

„The Kishka Monologues" – spektakl w wykonaniu najmłodszej generacji aktorów Teatru Yiddishpiel z Izraela

Yoni Eilat, Yonathan Rozen, Ronit Asheri, Miri Ragendorfer, Einat Segal-Cohen zabierają widzów w muzyczno-kulinarną podróż po wschodnioeuropejskiej kuchni żydowskiej. Nieprzypadkowo, w końcu jak wiadomo, jedzenie ma w kulturze jidysz miejsce szczególne. Usłyszymy więc dotyczące doświadczeń kuchennych oryginalne monologi i piosenki w języku hebrajskim i jidysz. Humorystyczne i wzruszające.

28 sierpnia, godz. 16.00, Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138. (Spektakl w języku hebrajskim i jidysz, z tłumaczeniem na język polski.)

„The Kishka Monologues" spotkała się z ogromnym uznaniem ze strony publiczności i krytyki w Izraelu i od daty od swojej premiery w 2013 roku cieszy się niesłabnącą popularnością.

Teatr Yiddishpiel powstał w Izraelu w 1987 roku. Jego misją jest popularyzowanie języka jidysz, przywracanie uroku i rangi języka, który niemal zniknął w czasie II wojny światowej. Jidysz na scenie teatru znów żyje, wyrażając mądrość tych, których z nami już nie ma.

Od czasu założenia teatr wystawił ponad 100 przedstawień. Dziś jest znany nie tylko z występów w kraju. Zdobył międzynarodowe uznanie, czego wynikiem jest jego stały udział w kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach w miastach całego świata: Montrealu, Londynie, Amsterdamie, Wiedniu, Los Angeles, Wiesbaden, Kijowie, Wilnie, Moskwie, Berlinie, Krakowie, Warszawie i wielu innych.

(-)
Materiał organizatora
29 lipca 2016

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...