Joanna w świecie konwenansów

Premiera „Błękitnego Zamku” Romana Czubatego na motywach powieści Lucy Maud Montgomery „The Blue Castle” w reżyserii Beaty Redo – Dobber.

Po 26 latach nieobecności na stołecznych scenach teatralnych, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprasza na operetkowo-musicalową inscenizację „Błękitnego Zamku”. To jedyna powieść, uwielbianej przez wszystkich autorki „Ani z Zielonego Wzgórza”, która napisana została z myślą o dorosłym czytelniku. Ale premiera realizowana w MTM jest przede wszystkim skierowana do młodego widza, który dzięki współczesnej inscenizacji, ma szanse rozpocząć swoją przygodę z gatunkiem muzycznym, jakim jest operetka.

„Błękitny Zamek" to historia 29-letniej Joanny, która postanawia porzucić świat konwenansów, w którym żyje i podejmuje śmiałe decyzje zmieniające jej życie. To właśnie w tej historii spotykają się młodzieńcze marzenia z rzeczywistością.

Bohaterowie sztuki, pod płaszczykiem wyszukanej ironii i komediowego dystansu, wyśpiewują wzruszającą historię o tęsknocie, samotności, o marzeniach. O miłości. A towarzyszy im niespotykana w dzisiejszych teatrach muzyka Romana Czubatego, do doskonale napisanego dramaturgicznego libretta przez Krystynę Ślaską i Barbarę Wachowicz.

Premiera 4, 5 czerwca 2021 r., godz. 19:00

Kolejne spektakle:
6 czerwca, godz. 19:00
18, 19 czerwca, godz. 19:00
20 czerwca, godz. 18:00

Scena Mazowieckiego Teatru Muzycznego, ul. Jagiellońska 26 w Warszawie (dawne Kino Praha) www.mteatr.pl

Agnieszka Kowacka
Materiał Teatru
26 maja 2021

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...