Jolanta Kęćko Najlepszą Aktorką

2. Festiwal małych Prapremier

Jury II Festiwalu małych Prapremier, zorganizowanego przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, jednogłośnie przyznało Nagrodę aktorską za "najlepszą rolę kobiecą", Jolancie Kęćko za rolę Ptaka Agrafki w pantomimie dla dzieci "Pan Bam i ptak Agrafka" z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Nagrodę ufundowała Pani Poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Spektakl "Pan Bam i ptak Agrafka" na podstawie opowiadania Andrzeja Kuby Sielskiego wyreżyserował Bartłomiej Ostapczuk.

To już druga nagroda aktorska za tę rolę dla kieleckiej aktorki. Pierwszą Jolanta Kęćko zdobyła na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" w Rzeszowie.

II Festiwal małych Prapremier w Wałbrzychu jest jedynym w Polsce, który prezentuje wyłącznie spektakle prapremierowe (dotychczas nieznanych tekstów bądź współczesnej dramaturgii) teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Głównym założeniem Festiwalu jest otwarcie się na młodego widza nie tylko poprzez prezentację najciekawszych spektakli i zainscenizowanych czytań nowej dramaturgii, ale także poprzez jego aktywizację na warsztatach z pedagogami teatru i dramaturgiem. II edycja Festiwalu odbyła się w roku jubileuszu 70-lecia Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

(-)
Materiał Teatru
22 września 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...