Jubileusz 50 -lecia Warszawskiej Opery Kameralnej

Festiwal Oper Kameralnych XX i XXI wieku

Z okazji 50-lecia istnienia Warszawska Opera Kameralna przygotowała dla swojej publiczności Festiwal Oper Kameralnych XX i XXI wieku, który rozpocznie się 12 września 2011 roku

Może nie jest to czymś wyjątkowym w życiu instytucji kulturalnej, lecz bez precedensu na skalę świata jest jednak fakt, że całe pół wieku WOK pracuje pod kierownictwem swego twórcy - Stefana Sutkowskiego - muzyka i muzykologa. Szczegółowa historia tej ważnej dla polskiej kultury placówki przedstawiona będzie w programie obchodów 50-lecia WOK w 2011 roku. 

Na tę okoliczność WOK przygotowała dla Państwa Festiwal Oper Kameralnych XX i XXI wieku, który potrwa od 12 września do marca 2012 roku.

Obchody 50-lecia rozpocznie premierowa inscenizacja dzieła Francisa Poulenca "La Voix humaine" ("Głos ludzki"). Opera ta składa się z trzech części: "La Voix Humaine", "Abaude" i "La Dame de Monte-Carlo". Reżyserem inscenizacji jest Krzysztof Zanussi, choreografia Romany Agnel, scenografia Marleny Skoneczko. Kierownictwo muzyczne spoczywa w rękach Kai\'a Bumanna. Wykonawcami będą: Olga Pasiecznik - sopran, Balet Dworski Cracovia Danza Romany Agnel i orkiestra Warszawska Sinfonietta.

Oprócz "La Voix Humaine", w programie Festiwalu znajdzie się 12 inscenizacji współczesnych oper kameralnych, w tym jednej premiery (Poulenc) i jednej prapremiery współczesnej Edwarda Pałłasza "Ja, Kain" z librettem Joanny Kulmowej (7 stycznia 2012). Pozostałe to wznowienia spektakli Bernadetty Matuszczak, Benjamina Brittena, Leosa Janaczka, Igora Strawińskiego, Viktora Ullmana, Józefa Kofflera i Zygmunta Krauzego.

Dokładne daty przedstawień można znaleźć na stronie www.operakameralna.pl

Już w tej chwili uruchomiona jest przedsprzedaż biletów na tegoroczne inscenizacje jubileuszowego Festiwalu. Ceny biletów od 20 do 120 zł. ( tel. 22 831 22 40 )

(-)
Materiały Organizatorów
14 czerwca 2011

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...