Jubileusz 60-lecia pracy artystycznej aktora

"Akt bez słów - Komedia - Ostatnia taśma Krappa - Oddech" - reż. Krzysztof Prus - Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

8 czerwca o godz. 19:15 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na spektakl Teatru im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego, który w Łodzi zostanie wystawiony w ramach obchodów zorganizowanego przez Teatr Powszechny Jubileuszu pracy twórczej Romana Kłosowskiego.

"Akt bez słów – Komedia – Ostatnia taśma – Oddech" na podstawie utworów Samuela Becketta w reżyserii Krzysztofa Prusa przygotowany został specjalnie z okazji 60-lecia pracy artystycznej Kłosowskiego. Jest nam ogromnie miło, że będziemy mogli zaprezentować ten spektakl również w naszym Teatrze, którego Roman Kłosowski był dyrektorem w latach 1975-1981. Artysta stworzył tu także znakomite role - tytułowego Szwejka (w spektaklu Janusza Zaorskiego) i Ryszarda III (w spektaklu Jerzego Hoffmanna).

Podczas wieczoru 8 czerwca, po spektaklu, odbędzie się spotkanie z Romanem Kłosowskim połączone z promocją książki "Z Kłosem przez życie" autorstwa Jagody Opalińskiej.

(-)
Materiał Teatru
5 czerwca 2013
Portrety
Roman Kłosowski

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia