Jubileusz Montowni

Teatr Montownia w Warszawie

Jesienią tego roku Teatr Montownia obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. Z tej okazji już od najbliżej soboty 8 października teatr zaprasza na miesięczny przegląd najnowszych spektakli

W repertuarze znajdą się wszystkie trzy one-man show Rafała Rutkowskiego - "To nie jest kraj dla wielkich ludzi", "Ojciec polski" i "Seks polski" oraz tragikomedia "Kamienie w kieszeniach".

Punktem szczególnym przeglądu będzie premiera spektaklu jubileuszowego - "Aaa zatrudnimy clowna" na podstawie sztuki rumuńskiego pisarza Matei Visnieca i w reżyserii Marcina Hycnara.

Montownia w pełnym składzie aktorskim opowie o grupce artystów, których kiedyś łączyły ideały, pasja i przyjaźń. Ich spotkanie po latach będzie okazją do zrewidowania młodzieńczych planów, wzajemnych relacji i mitów dotyczących przeszłości. Natomiast 14 i 15 listopada, na zakończenie przeglądu, aktorzy zapraszają na wyjątkowo ważny dla nich spektakl - "Szelmostwa Skapena".

To przedstawienie niemal dokładnie piętnaście lat temu 15 października 1996 roku zapoczątkowało istnienie Teatru Montownia.

(-)
Materiały Teatru
8 października 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia