Jubileusz trzech spektakli

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej

Kilka spektakli Teatru Lalek Banialuka jeszcze w maju będzie miało swoje znaczące jubileusze.

Już w piątek 10 maja po raz 200. zagrany zostanie spektakl "Jaś i Małgosia", który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Znane wszystkim najmłodszym perypetie tytułowego rodzeństwa przybierają na scenie formę żartobliwej i zaskakującej historyjki. Kolorowe, miękkie i przytulne poduchy, przyjazne dekoracje, słodka piernikowa chałupka i bliskie dziecięcej wyobraźni lalki sprawiają, że najmłodsi widzowie z zachwytem śledzą historię dwójki bohaterów.

Również w piątek swój jubileusz ma spektakl "Złoty klucz", który zostanie zagrany po raz 50. Będzie to miało miejsce w Opolu - na 26. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek. W kwietniu zespół spektaklu gościł na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, a 15 maja "Złotego klucza" będą mieli okazję zobaczyć widzowie 6. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY w Poznaniu.

Dodatkowo, 20 maja po raz 250. zostanie wystawiony "Koziołek Matołek", który od lat przyciąga do Banialuki rzesze najmłodszych widzów, przeżywających wspólnie z tytułowym Koziołkiem niezwykłe przygody.

Teatr Lalek Banialuka ma w swoim repertuarze również inne przedstawienia, których popularność nie słabnie, o czym świadczy liczba zagranych spektakli - "Mr Scrooge" (417), "Zielony Wędrowiec" (196), "Calineczka" (127).

(-)
Materiał Teatru
10 maja 2013

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...