Jubileusz wielkiego kompozytora!

Wojciech Kilar jest polskim kompozytorem znanym na całym świecie. Zrobił muzykę do takich filmów jak: "Dracula" i "Ziemia obiecana". Współpracował z najbardziej uhonorowanymi reżyserami na świecie. W tym roku, Wojciech Kilar, kończy 80 lat.

Teatr Wielki w Łodzi w hołdzie wielkiemu artyście przygotował Koncert Muzyki Wojciecha Kilara, który uświetni łódzkie obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W programie Koncertu będzie można usłyszeć utwory: „Bogurodzica”, „Missa Pro Pace” i „Victoria”, które wykonają soliści - Monika Cichocka, Agnieszka Makówka,  Mirosław Niewiadomski, Grzegorz Szostak oraz chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi.

Wydarzeniu towarzyszy księga pamiątkowa, do której łodzianie mogą wpisywać życzenia i pozdrowienia dla Wojciecha Kilara z okazji jego Jubileuszu. Do 3 maja księga jest wyeksponowana w łódzkich instytucjach, a w dniu Koncertu – w Archikatedrze, gdzie życzenia będą mogli wpisać widzowie.

Kierownictwo muzyczne koncertu powierzono Jackowi Bonieckiemu.

Koncert odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 265 o godz. 20. 30.

Patronat nad Koncertem Muzyki Wojciecha Kilara objęli: ks. Arcybiskup Władysław Ziółek Metropolita Łódzki, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

(-)
Materiały nadesłane
26 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...