Jubileusz

"Boeing Boeing" - reż. Gabriel Gietzky - Teatr Studio Buffo w Warszawie

Już 6 września godz. 20:00 w Teatrze Studio Buffo spektakl „Boeing Boeing” zostanie zagrany po raz 300. Jubileuszowe przedstawienie odbędzie się pod hasłem „Wszyscy na pokład!”. Tylko ten jeden raz wystąpi podwójna obsada a widzów czeka mnóstwo niespodzianek.

„Boeing Boeing" to hit Broadway'u i kultowa komedia zapisana w księdze Guinnessa jako najczęściej wystawiana francuska sztuka. Polska adaptacja zrealizowana przez niezależnego producenta, firmę Tito Productions, jest na dobrej drodze, aby również pobić kolejny rekord. Po ponad czterech latach od premiery spektakl nadal gromadzi komplety na widowniach teatrów w całej Polsce.

Premiera spektaklu odbyła się 27 maja 2009 roku. Na deskach Buffo wystąpiła wtedy szóstka aktorów: Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Dominika Figurska, Szymon Bobrowski, Cezary Kosiński i Rafał  Królikowski. Później do załogi dołączyli: Katarzyna Ankudowicz, Karolina Nolbrzak, Łukasz Simlat i Maciej Wierzbicki. Jak dotąd na scenie pojawiało się zawsze sześć osób, zgodnie z liczbą postaci w sztuce: Maks, jego trzy narzeczone stewardesy, jego przyjaciel Paweł oraz gosposia Nadia. Jednak 6 września na deskach Studio Buffo wyjątkowo pojawią się wszyscy. Jak z tą sytuacją poradzi sobie Szymon Bobrowski, który jako jedyny z obsady nie ma zastępstwa i zagrał już 299 przedstawień? Czy pięć narzeczonych i dwie gosposie to aby nie za dużo, nawet jak na niego?

Jak nakazuje teatralny zwyczaj jubileuszowe przedstawienie nie może się odbyć bez wyjątkowych atrakcji i humorystycznych akcentów. Co wydarzy się na scenie? Warto się przekonać na własne oczy, bo będzie to totalny odlot!

Zapraszamy!

6 września, g. 20:00, Teatr Studio Buffo w Warszawie

Kasa Teatru Studio Buffo, ul. M. Konopnickiej 6 tel. 22 625 47 09, 22 339 07 71

Bilety: parter 90 i 120 zł, balkon 80 zł

Patronami medialnymi wydarzenia są: Gala, Malemen, Nasze Miasto, Polki.pl, Radio Roxy,

Trendy Art Of Living.

(-)
Materiał Teatru
22 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...