Jubileuszowa premiera

"O dwóch takich, co ukradli księżyc" - reż. Cezary Domagała - Teatr Rampa w Warszawie

W Rampie trwają intensywne próby do premiery musicalu familijnego O dwóch takich, co ukradli księżyc w reż. Cezarego Domagały. Premiera odbędzie się 27 marca o godz. 19.00 w Międzynarodowy Dzień Teatru a dodatkowo rozpocznie miesiąc obchodów Jubileuszu 40-lecia Teatru Rampa! Zbieżność tych dwóch okazji oraz nowa inscenizacja reżysera czyni tę premierę zupenie wyjatkową.

Nowy pomysł inscenizacyjny reżysera Cezarego Domagały zakłada uwspółcześnienie historii Jacka i Placka, co wymagało nowej aranżacji muzyki Tomasza Bajerskiego dokonanej przez młodego kompozytora i aranżera Andrzeja Bonarka, przygotowania bardzo efektownej nowatorskiej scenografii autorstwa Małgorzaty Szydłowskiej, futurystycznych projekcji video Dawida Kozłowskiego a także nowoczesnej choreografii Marty Domagały-Witkowskiej.

W wyniku współpracy tych twórców powstała barwna muzyczna i roztańczona opowieść o przygodach niesfornych, a nawet złośliwych bliźniaków z miasteczka Zapiecek, którzy opuścili rodzinne strony w poszukiwaniu bogactwa i szczęścia... Czy je znaleźli, pokazują ich kolejne perypetie, a zawarte w musicalu 23 mądre a jednocześnie zabawne piosenki idealnie oddają przesłanie Makuszyńskiego. Przypominają o tym, co jest w życiu ważne, co doceniamy dopiero w kontekście braku, ile musimy sami doświadczyć, aby zrozumieć pewne prawdy i podkreślają, że miłość matczyna może znieść bardzo wiele i jest w stanie zwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

W naszym musicalu zobaczymy cały zespół Teatru Rampa. W rolę Jacka i Placka wcielą się Dorota Osińska (obdarzona wspaniałym talentem wokalnym, doskonale znana widzom Rampy) oraz gościnnie aktorka i wokalistka Michalina Brudnowska (gościnnie).

Powieść O dwóch takich co ukradli księżyc autorstwa Kornela Makuszyńskiego niewątpliwie rozsławiły jej ekranizacje zarówno fabularne jak i animowane. Pierwszą teatralną adaptację napisał reżyser wielu spektakli dla dzieci i młodzieży Cezary Domagała, który wraz z kompozytorem Tomaszem Bajerskim stworzył musical familijny o tym samym tytule.

Najnowsza inscenizacja "O dwóch takich..." przygotowywana obecnie w naszym Teatrze będzie nie tylko inna, ale też zupełnie wyjątkowa, choćby z racji Jubileuszu 40-lecia Rampy.

(-)
Materiał Teatru
7 marca 2015
Portrety
Cezary Domagała

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia