Jutro Korez zagra na Mariackiej

"Kometa, czyli ten okrutny wiek XX wg Nohavicy" - Teatr Korez

Jaromir Nohavica kojarzy się dziś przede wszystkim z ogromną charyzmą i z głębokimi wzruszającymi i pięknymi pieśniami w których zaklęte są najważniejsze prawdy o człowieku i życiu. Dziewiętnaście utworów przetłumaczonych na język polski m.in. przez Renatę Putzlacher...

Jaromir Nohavica kojarzy się dziś przede wszystkim z ogromną charyzmą i z głębokimi, wzruszającymi i pięknymi pieśniami, w których zaklęte są najważniejsze prawdy o człowieku i życiu. Dziewiętnaście utworów, przetłumaczonych na język polski m.in. przez Renatę Putzlacher, Tolka Murackiego czy Mirosława Neinerta oraz Roberta Talarczyka, składa się na niepowtarzalny spektakl muzyczny Teatru Korez "Kometa czyli ten okrutny XX wiek według Nohavicy". Korezowa "Kometa", która premierę miała w marcu 2007 roku, do dziś zachwyca i porusza. Pojawiają się w niej najbardziej znane i kojarzone piosenki - "Sarajewo", "Cieszyńska", "Babilon", "Futbol" czy "Mikymauz", polityczny list "Panie prezydencie" i frywolni "Milionerzy" - oraz, rzecz jasna, tytułowa "Kometa".

Czworo artystów Teatru Korez (Elżbieta Okupska, Anita Sajnóg, RobertTalarczyk i Mirosław Neinert) potrafi z utworów Nohavicy stworzyć teatralne arcydzieło - nic dziwnego, że Korezową "Kometą" wzruszył się sam czeski bard.

Jaromir Nohavica przyjedzie do Katowic w ramach 12. Letniego Ogrodu Teatralnego już 13.08. - zanim to jednak nastąpi, fani jego twórczości oraz wielbiciele Korezu mogą przypomnieć sobie "Kometę". Okazją do tego będzie spektakl w ramach cyklu "Spotkajmy się na Mariackiej" - obchodzący dwudziestolecie Teatr Korez zagra "Kometę czyli ten okrutny wiek XX" już 3 sierpnia o godzinie 21:00. 

Miejsce: scena na ulicy Mariackiej. Wstęp wolny.

Świetna zabawa gwarantowana.

(-)
www.katowice.eu
2 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia