Już dziś w Białej Podlaskiej

4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego, który na stałe wpisał się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń promujących muzykę operową i operetkową zagości po raz czwarty w Białej Podlaskiej, mieście urodzenia najwybitniejszego krytyka muzyki klasycznej – Bogusława Kaczyńskiego.  Zaproszone gwiazdy zabiorą publiczność w podróż po najpiękniejszych operach, operetkach i musicalach.

Już dziś w Białej Podlaskiej zainaugurowany zostanie 4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. Zapraszamy do Amfiteatru w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów, gdzie od godziny 18:00 rozpoczniemy naszą podróż do świata opery i operetki.

Informacje o festiwalu:

4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej to święto muzyki operowej i operetkowej, które podbiło serca publiczności - mieszkańców miasta i gości. Wszystko to dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu oraz nietuzinkowej oprawie muzycznej oraz scenograficznej. Tegoroczna edycja festiwalu obejmować będzie występ najsłynniejszych solistów polskiej sceny operowej. Jej gwiazdą będzie maestra Małgorzata Walewska, która występowała na największych scenach teatrów operowych na świecie, zachwycając publiczność swoim oryginalnym mezzosopranem. W tej muzycznej uczcie nie zabraknie także takich znakomitości jak Małgorzata Długosz, Justyna Reczeniedi, Joanna Szynkowska vel Sęk, Ewelina Szybilska, Anna Barska, czy Paulina Janczaruk. Na scenie spotkamy się również ze Zbigniewem Maciasem, Tadeuszem Szlenkierem, Mateuszem Deskiewiczem, Klaudiuszem Baranem a także z Łukaszem Ratajczakiem i Jakubem Gąską. Festiwal wzbogacą występy artystów z Teatru Muzycznego w Lublinie. Będzie to „Zemsta nietoperza" w reżyserii ulubionego przez widzów Artura Barcisia. Po raz kolejny w Białej Podlaskiej zagości Chopin University Chaber Orchestra pod dyrekcją dr. hab. Rafała Janiaka, która zdobyła już sympatię Bialczan .

Tegoroczna edycja festiwalu wzbogacona została o wyjątkową wystawę poświęconą Bogusławowi Kaczyńskiemu według koncepcji artystycznej Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego, którą będzie można zobaczyć już od 5 września w Muzeum Południowego Podlasia. Także w Muzeum wśród wielu pamiątek po wybitnym krytyku muzycznym odbędzie się spotkanie z Anną Lisiecką autorką książki „Będę sławny, będę bogaty".

Organizatorami 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego są: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk przy współpracy z „ORFEO" Fundacją im. Bogusława Kaczyńskiego, Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie.

Krzysztof Korwin-Piotrowski
Materiał organizatora
3 września 2022

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...