Kaczor czyta Gebertiga w Żydowskim

Z cyklu "Mistrzowie sceny żydowskiej"

2 marca o godz. 14:00 Teatr Żydowski zaprasza na spotkanie z twórczością Mordechaja Gebirtiga w ramach cyklu "Mistrzowie sceny żydowskiej". Pieśni i wiersze Gebirtiga zaprezentuje gość specjalny Kazimierz Kaczor.

Towarzyszyć mu będą aktorzy Teatru Żydowskiego: Piotr Chomik, Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Sylwia Najah, Joanna Przybyłowska, Henryk Rajfer, Alina Świdowska, Gołda Tencer i Teresa Wrońska.

Opieka artystyczna nad cyklem: Gołda Tencer.

Bilety w cenie 5 zł. Rezerwacje: tel.: 22 850 64 50 lub 51, mail: bow@teatr-zydowski.art.pl

Przy okazji przypominamy o pozostałych cyklach Teatru Żydowskiego, w ramach których odbędą się w najbliższym czasie spotkania: "Bagaże kultury" o profesorze Bardinim (23.02.), prowadzone przez Remigiusza Grzelę oraz "Przystanek poezja" o twórczości Chaima Nachmana Bialika (25.02.).

Teatr Żydowski zaprasza w niedzielę, 23 lutego o godz. 14.00 na siódme spotkanie z cyklu "Bagaże kultury", poświęcone tym razem aktorowi, reżyserowi i pedagogowi prof. Aleksandrowi Bardiniemu, który wychował kilka pokoleń polskich aktorów. W spotkaniu udział wezmą znakomici goście: aktorzy Ewa Ziętek, Andrzej Seweryn, Ignacy Gogolewski, reżyser Andrzej Wajda, scenograf Krystyna Zachwatowicz a także prof. Barbara Osterloff, historyk teatru, prorektor warszawskiej Akademii Teatralnej, autorka książek.

Wszystkie spotkania cyklu "Bagaże kultury" prowadzi Remigiusz Grzela.

Wstęp: 5 zł. Rezerwacje: tel.: 22 850 64 50 lub 51, mail: bow@teatr-zydowski.art.pl

We wtorek 25 lutego o godz. 19:00 Teatr Żydowski zaprasza na kolejny "Przystanek poezja". Wstęp wolny!

Aktorzy Teatru Żydowskiego przybliżą życie i twórczość Chaima Nachmana Bialika. Ten poeta tworzący w języku hebrajskim i jidysz nazywany jest "odnowicielem poezji hebrajskiej". Był również prozaikiem, tłumaczem, wydawcą i działaczem politycznym. Tworzył głównie w języku hebrajskim, wprowadził do poezji hebrajskojęzycznej zwroty potoczne, nawiązywał do poezji ludowej. Przyczynił się do przywrócenia języka hebrajskiego do bycia językiem potocznym, a nie tylko przeznaczonym dla uczonych.

Wystąpią: Barbara Szeliga, Alina Świdowska, Piotr Wiszniowski, Dariusz Falana - klarnet

 

(-)
Materiał Teatru
22 lutego 2014

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia