Kafka w Toruniu?

1. Festiwal Debiutantów "Pierwszy Kontakt "

22 maja na Festiwalu Debiutantów "Pierwszy kontakt" w Toruniu zostanie wystawiony spektakl "Przemiana" w reżyserii Małgorzaty Miklasz z Narodowego Teatru Starego w Krakowie

Spektakl Narodowego Starego Teatru według Franza Kafki "Przemiana\'" w reżyserii Magdaleny Miklasz zostanie zaprezentowany w Toruniu na nowym festiwalu teatralnym o ogólnopolskim i  konkursowym charakterze. Będzie to pierwsze w Polsce spotkanie  teatralnych debiutantów - reżyserów (m.in. Magdalena Miklasz - debiut reżyserski spektaklu "Przemiany") i aktorów (m.in. Julia Sobisiak PWST - debiut aktorski w spektaklu "Przemiana").

Festiwal Debiutantów "Pierwszy kontakt" będzie prezentacją i promocją najciekawszych młodych i bardzo młodych twórców teatralnych.  Organizatorom (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu) zależy na zbliżeniu młodej widowni i młodego teatru w mieście wielkich teatralnych tradycji, w którym od 20 lat jest organizowany Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt".

Pierwsza edycja nowego festiwalu odbędzie się w ostatnim tygodniu maja 2011, w tradycyjnym terminie "Kontaktu". Oba festiwale będą się odbywały w Toruniu na przemian.

(-)
Materiały Organizatorów
18 maja 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia