Kalisz nagrodził łodzian

49. Kaliskie Spotkania Teatralne Festiwal Sztuki Aktorskiej

Aktorzy grający w "Rowerzystach" zdobyli zespołową nagrodę

Sukcesem dla łódzkich teatrów zakończyły się 49. Kaliskie Spotkania Teatralne Festiwal Sztuki Aktorskiej. Nagrody przywiozły teatry im. Jaracza i Powszechny.
Wśród ośmiu spektakli konkursowych nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymał Marcin Łuczak za rolę Tomka w spektaklu "Rowerzyści" Volkera Schmidta w reżyserii Anny Augustynowicz, zrealizowanym wspólnie przez Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi i Teatr Współczesny w Szczecinie. Za rolę Alberta w tym samym przedstawieniu 3 tys. zł otrzymał Arkadiusz Buszko. Po dwa tysiące złotych za występ w "Rowerzystach" dostały także Agnieszka Więdłocha (za rolę Liny) i Beata Zygarlicka (za rolę Anny). Ponadto jury (w składzie: Maria Maj, Krzysztof Dracz i Michał Zadara) przyznało statuetkę Wojciecha aktorom spektaklu "Rowerzyści" za grę zespołową.

Wyróżnieniem aktorskim cieszył się też łódzki Teatr Powszechny. Nagrodę w wysokości dwóch tysięcy złotych otrzymał bowiem Piotr Lauks za rolę Kadrowego Féliksa Santiniego w spektaklu "Plotka" Francisa Vebera w reżyserii Norberta Rakowskiego.

Dariusz Pawłowski
Polska Dziennik Łodzki
18 maja 2009

Książka tygodnia

Trailer tygodnia