Kameralne przeboje

w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu - "Dwoje na huśtawce" oraz "Bliżej"

Atrakcyjny weekend szykuje dla teatromanów Teatr Kochanowskiego. W sobotę na Małej Scenie odbędzie się premiera sztuki Patricka Marbera "Bliżej".

Od prapremiery w 1997 roku po tekst brytyjskiego dramaturga sięgnęło ponad sto teatrów na całym świecie. Upomniało się o niego także kino - w 2004 roku Mikę Nichols zrealizował wybitny film "Closer" z gwiazdorską obsadą: Julia Roberts, Natalie Portman, Jude Law i Clive Owen. 

"Bliżej" to opowieść o współczesnych relacjach międzyludzkich pokazana na przykładzie czworga bohaterów. To historia o przypadkowych spotkaniach, miłościach, zauroczeniach, zdradach i kłamstwach. Jej bohaterowie, zagubieni w gąszczu uczuć, emocji, erotyzmu, nie bardzo wiedzą, czego chcą. Pragnąc bliskości, jednocześnie tak bardzo ranią bliskich, że nieodwracalnie oddalają się od siebie. 

Julia Pawłowska parę miesięcy temu wygrała konkurs na reżyserię tej sztuki w opolskim teatrze. Na scenie zobaczymy Aleksandrę Cwen [na zdjęciu], Arietę Los-Pławszewską, Krzysztofa Wronę i Norberta Kaczorowskiego. 

W niedzielę inny, o kilkadziesiąt lat starszy, hit - "Dwoje na huśtawce" Williama Gibsona. - To wciąż wzruszająca historia dwojga zagubionych ludzi, którzy w wielkim mieście szukają na nowo szczęścia - mówi reżyser Marcin Sosnowski. Na Scenie na Parterze zagrają - Judyta Paradzińska i Leszek Malec. 

Oba przedstawienia rozpoczynają się o godz. 19.30.

Iwona Kłopocka
Nowa Trybuna Opolska
5 czerwca 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia