Kameralnie, offowo

"Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna" - Teatr Krzyk Maszewo

Tytuł "Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna" na określenie spotkania w Maszewie kilku teatrów alternatywnych był mocno na wyrost. Było to kameralne, integracyjne spotkanie dobrych znajomych. Ale właśnie o integrację chodzi w "OFFensywie"

Zaplanowane na czwartkowe popołudnie i cały piątek wydarzenie miało dwie części. Jedną było spotkanie dyskusyjne poświęcone ustaleniu zasad współpracy zachodniopomorskich grup teatralnych, zaplanowaniu wspólnych działań, dzieleniu się doświadczeniami. Zasadniczą częścią imprezy były prezentacje najnowszych przedstawień przygotowanych przez teatry uczestniczące w maszewskim spotkaniu. Sześć przedstawień, jedno po drugim, zakończone koncertem rockowym, z pewnością zaspokoiło potrzeby kulturalne nawet najbardziej głodnego sztuki amatora teatru offowego.

Efekty swojej pracy przedstawiły "Teatr Kingom ofCurvy Fork" i "Pomarańcze w uchu na skarpie bez kartki" z Goleniowa, "Teatr 6 i Pół" i "Teatr na Chwilę" z Gryfina, "Teatr w Krzywym Zwierciadle" ze Stepnicy.

Zwieńczeniem teatralnego maratonu był monodram "Moskwa Pietuszki" [na zdjęciu] w wykonaniu Jacka Zawadzkiego z Teatru "Kana" w Szczecinie. Tym razem na scenie nie pojawił się organizator "OFFensywy" - maszewski "Teatr Krzyk". Swoją najnowszą prezentację pt "Osad" pokaże dopiero na Spotkaniach Teatralnych "Krzykowisko" na początku marca 2013 r.

(cm)
Kurier Szczeciński
2 stycznia 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...