"Karin Stanek" jedzie do Warszawy

11. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego

Przedstawienie "Karin Stanek" powstało w ramach projektu Młoda Scena Teatru Korez. Reżyserii podjęła się Alina Moś-Kerger, kierownictwa muzycznego - Piotr Górka, w rolę tytułową wcieliła się Agnieszka Wajs.

To niezwykłe przesięwzięcie, wskrzeszające na scenie jedną z najbardziej znanych Ślązaczek, bytomską Malowaną Lalę to nie tylko poruszająca historia legendy muzyki, ale też uczta dla najbardziej wymagających melomanów - rewelacyjnej wokalistce partnerują - poza Piotrem Górką na kontrabasie - także pianista Łukasz Piechota i perkusista Łukasz Kurek. Z tą rewelacyjną wokalistką to naprawdę nie przesada - muzycy z legendarnego zespołu Czerwono-Czarni, tego samego, w którym debiutowała Karin Stanek, po obejrzeniu monodramu zaprosili Agnieszkę Wajs do wspólnych występów m.in. na tegorocznych Wiankach w Krakowie, gdzie brawurowo wykonała największe przeboje "dziewczyny z gitarą". W monodramie, poza śpiewaniem niewątpliwych evergreenów muzyki rozrywkowej, Agnieszka czaruje widzów wcielając się w uroczą śląską dziołchę, która nieoczekiwanie dla samej siebie trafia na szczyt. Ale poza słodkim smakiem sukcesu, kosztuje też gorzkiej samotności i wyobcowania na emigracji.

Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego odbywa się od 11 lat. W tym roku spośród ponad pięćdziesięciu zgłoszeń do konkursu wybrano ostatecznie 11 monodramów, impreza odbędzie się w dniach 7-15 września w Teatrze WARSawy na Rynku Nowego Miasta. Co ciekawe, "Karin Stanek" to nie jedyny górnośląski akcent Przeglądu. W finale poza Agnieszką Wajs zaprezentują się także Hubert Bronicki w "Katechizmie białego człowieka" i Marcin Gaweł w monodramie "Synek".

(-)
Materiał Teatru
5 września 2013

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia