Karnawał spektakli teatralnych

Teatr Mały w Manufakturze zaprasza

Teatr Mały w Manufakturze zaprasza na karnawałowy weekend pełen atrakcji. Przygodę ze sztuką można zacząć już w piątek "komedią na czasie", napisaną przez Jerzego Gruzę, z włoskimi przebojami w tle.

W klimacie Italii pozostaje również sobota. Razem z Nicola Palladinim można zaśpiewać choćby słynne "Ciao, ciao, bambina" lub "Volare" i przenieść się w lata 60. włoskiej muzyki Marino Mariniego. Niedziela zaś należy do Szekspira. Będzie można obejrzeć między innymi fragmenty Makbeta po góralsku, Romea i Julii w męskim wydaniu czy teksty z Otella w muzycznej wersji a'la hip-hop.

Śpiew, gitara i taniec w Muzeum Fabryki w Manufakturze

Co łączy "smutną myśl, którą się tańczy", czyli tango argentyńskie, z pieśniami i romansami rosyjskimi? Nostalgiczny charakter muzyki, będącej miłosnym wyznaniem, opowiadającej o wielkich namiętnościach i skrajnych uczuciach. Między innymi o tęsknocie, cierpieniu i szczęściu w rosyjskim wydaniu będzie można posłuchać w sobotni wieczór w Muzeum Fabryki. Lekcję milongi wzbogaci przegląd wschodniosłowiańskich pieśni przy dźwiękach gitary.

Na zakupy w karnawale z doradcą stylu

Trwa czas zabawy, balów maskowych i widowiskowych imprez tanecznych. Przed nami jeszcze miesiąc karnawałowych atrakcji. Jakie kreacje dominują w tym roku i na co warto zwrócić uwagę przy kompletowaniu stroju? Na te i inne pytania odpowie stylistka. Manufaktura zaprasza na bezpłatną lekcję stylu w salonie Orsay.

(-)
Materiał Teatru
31 stycznia 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia