Karnawał w Operze

Koncerty karnawałowe w Operze Krakowskiej

Po koncertach sylwestrowych oraz noworocznych Opera Krakowska zaprasza na koncerty karnawałowe. Pierwszy z nich - pod tytułem „...Czas wszystko odmienia" odbędzie się 20 stycznia 2018 (godz. 18.30), a jego motywem przewodnim będzie tango - taniec, jak też muzyka, które niezmiennie zachwycają pokolenia słuchaczy.

Tango to emocjonalny taniec par, dlatego w repertuarze wieczoru znajdą się m.in. „Libertango" A. Piazzolli, „El tango de Anibal" P. Treszczotki, „Tango Jalousie" J. Gadego. Nie zabranie też utworów z „Cyganerii" i „Toski" Giacomo Pucciniego, „Napoju miłosnego" Gaetana Donizettiego, „Krainy uśmiechu" F. Lehára. Usłyszymy również przeboje z repertuaru Jana Kiepury i Jerzego Petersburskiego.

Od wielu lat do udziału w koncertach karnawałowych Opera Krakowska zaprasza wyjątkowych gości. Dotychczas wystąpili m.in. Maja i Andrzej Sikorowscy, Grażyna Brodzińska, Jerzy Stuhr, Krzysztof Piasecki, Wiesław Ochman czy Jaromír Nohavica. W tym roku gościem specjalnym wieczoru będzie Bronisław Maj – poeta, wykładowca literatury, dramaturg, emblematyczna postać życia kulturalnego Krakowa. Zaśpiewają soliści Opery Krakowskiej: Iwona Socha, Bożena Zawiślak-Dolny, Tomasz Kuk, Michał Kutnik, Adam Sobierajski, którym towarzyszyć będzie Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Na zakończenie karnawału Opera Krakowska zaprasza na Koncert Ostatkowy, który od wielu lat nosi niezmienny tytuł „Nowy Rok w Wiedniu - Ostatki w Krakowie" (13 lutego 2018, godz. 18.30). Koncert odbędzie się w przeddzień Walentynek, dlatego na scenie Opery Krakowskiej wystąpią duety, a przede wszystkim małżeńskie pary: Agnieszka i Tomasz Kukowie, Katarzyna i Andrzej Lampertowie, Monika Korybalska i Krzysztof Kozarek, Ewa i Grzegorz Biegasowie, Kristina i Michał Kutnikowie oraz Małgorzata i Janusz Ratajczakowie. Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Na program wieczoru złożą się duety z oper, operetek i musicali, takich jak m.in. „Carmen" G. Bizeta, „Księżniczka czardasza" E. Kálmána czy „Upiór w operze" A. L. Webbera. Usłyszymy też przeboje: „Pokochaj mnie" z filmu „Czar cyganerii" R. Stolza, „Walc Embarras" J. Wasowskiego czy „Felicita" C. Minellono.
Bilety na koncerty w cenie 100-200 zł do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej oraz online na stronie internetowej teatru.

(-)
Materiał Opery
15 stycznia 2018

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia