Karnawał w Operze

"Hrabina Marica" - reż. Laco Adamik - Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova zaprasza na spektakl operetki Emmericha Kálmána w reżyserii Laco Adamika 4 lutego.

"Hrabina Marica" w reżyserii Laco Adamika obecna jest w repertuarze bydgoskiej sceny muzycznej od 2003 roku, kiedy inaugurowała X Bydgoski Festiwal Operowy (w ubiegłym roku jej sukces powtórzyła inna operetka tegoż kompozytora" Księżniczka czardasza" otwierając XXI Festiwal w Operze Nova).

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, "gdzie mieszka miłość" koniecznie powinien wybrać się na "Hrabinę Maricę"! Muzyka Kálmána na trzy godziny przeniesie widzów w świat Austro-Węgier i zaludniających je przed laty nacji.

Brzmią dźwięki cygańskich skrzypiec i cymbałów, tupią końskie kopyta, wielkie okna w fasadzie pałacu jarzą się żyrandoli, podekscytowana wybiega na podjazd - to do swego pałacu wśród węgierskiej puszty powraca z Wiednia hrabina Marica! Takie obrazy zmyła nieodwracalnie z mapy Europy I wojna światowa; kompozytor wskrzesił je w partyturze. "Hrabina Marica" to prawdziwy "muzyczny fajerwerk": romanse, czardasze, kankan, fokstrot - muzyka Kálmána zawsze wprawia słuchaczy w pogodny nastrój. Spektakl cechuje pełna pomysłów reżyseria, uroda plastyczna imponującej scenografii i kilkuset kostiumów, piękne układy choreograficzne dla baletu i solistów-śpiewaków. W spektaklu bierze udział 160 wykonawców.

W roli tytułowej wystąpią kolejno: Małgorzata Grela, Małgorzata Długosz. Jako Tassilo: Janusz Ratajczak i Witold Wrona. Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas.

(-)
Materiał Teatru
4 lutego 2015

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia