Karnawał z komedią

"Kolacja dla głupca " - reż. Zbigniew Rybka - Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Na sylwestrowy Teatr Powszechny przygotował dla Państwa pełne niespodzianek i pysznej zabawy przyjęcie - "Kolację dla głupca". Nie dajcie się jednak zwieść oczywistemu tytułowi, bo - jak uczy praktyka - najwięksi głupcy czasem okazują się mądrzejsi od tych, którzy się z nich śmieją.

Grupa przyjaciół, żyjących wygodnie i dostatnio ludzi sukcesu, dla umilenia sobie wolnego czasu urządza cykliczne wieczory, których gościem jest zawsze inny, starannie wybrany "mistrz intelektu". Podczas wystawnego posiłku panowie starają się obnażyć niedostatki swoich gości, utrzymując jednak w tajemnicy fakt, że stanowią oni obiekt niewybrednych żartów. Kto zaprosi najgłupszego, ten wygrywa. Zabawa jest przednia.

Kiedy jeden z gospodarzy kolacji, zamożny wydawca Pierre Brochant przypadkowo poznaje niepozornego księgowego Françoise Pignona, jest pewien swej wygranej i bardzo udanego wieczoru. Jakież jest jednak jego zdziwienie, gdy w wyniku splotu z pozoru błahych zdarzeń, przyjęcie zaczyna się dynamicznie rozwijać w zupełnie nieoczekiwanym kierunku...

"Kolacja dla głupca" to prawdziwy teatralny majstersztyk - z błyskotliwymi, arcydowcipnymi dialogami, misterną intrygą, zaskakującymi pointami i perfekcyjnie sportretowanymi postaciami. Tytuł od wielu lat jest frekwencyjnym hitem, granym z ogromnym powodzeniem na deskach teatrów na całym świecie.

Zapraszamy Państwa zatem na zaskakujący wieczór w doborowym towarzystwie wzorcowego głupca/ów. Bawcie się dobrze i pamiętajcie, że głupota jest jak mądrość - nieskończona, a i wśród głupców zdarzają się zarówno dyletanci, jak i prawdziwi fachowcy.

Zapraszamy :

 3, 4 stycznia 2015 r. o godz. 18.00.

(-)
Materiał Teatru
3 stycznia 2015
Portrety
Zbigniew Rybka

Książka tygodnia

Trojanki Jana Klaty
Wydawnictwo Universitas
Olga Śmiechowicz

Trailer tygodnia