Karolina Szymczyk-Majchrzak

sylwetka

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Reżyserii - dyplom w 2002 r. Wyreżyserowała wiele spektakli Teatru Stara Prochoffnia w Warszawie, Teatru Nowego w Łodzi, Teatru Powszechnego w Radomiu, Teatru Powszechnego w Olsztynie. Reżyserowany przez nią spektakl "Rozmowy Nocą" był grany w Teatrze Bagatela w Krakowie oraz w Teatrze Narodowym w Warszawie - Scena na Wierzbowej.

Karolina Szymczyk-Majchrzak jest laureatką wielu konkursów literackich i teatralnych.

Za dramat „Rozmowy Nocą” otrzymała główną  nagrodę literacką na IV Festiwalu Sztuk Odważnych w Radomiu, a za scenariusz o tym samym tytule - Specjalną Nagrodę Instytutu Sztuki Filmowej w Konkursie Hartley-Merrill. Jej  spektakl „Łoże” zrealizowany ze studentami PWSTiTV w Łodzi, otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych oraz Złotą Maskę łódzkich krytyków za najlepszy spektakl sezonu.

Wyreżyserowane przez nią przedstawienie „Alicja po drugiej stronie lustra. Historia dla dorosłych” otrzymało Nagrodę Janusza Kijowskiego na Olsztyńskim Festiwalu Teatralnym Pomost, natomiast monodram pt. „Yotam” pierwszą nagrodę na 35. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

Jest autorką scenariuszy filmów fabularnych „Kochaj i tańcz”, „Funio, Szefunio i Spółka”, „Żubrostory”, współscenarzystą seriali „Brzydula i „Klub szalonych dziewic” (II sezon) dla telewizji  TVN oraz scenarzystą serialu „Druga szansa” dla TVP2.

Oprac. GG
Materiały Teatru
7 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia