"Kasta la vista" nagrodzona w Katowicach

5. Katowicki Karnawał Komedii

Na zakończonym właśnie V Katowickim Karnawale Komedii, sztuka "Kasta la vista" w reżyserii Eweliny Pietrowiak otrzymała Nagrodę Publiczności.

Impreza, w ramach której przedstawiono kilkanaście spektakli z całej Polski, odbyła się w dniach 27 stycznia - 5 lutego 2012 na scenach Teatru Korez i Teatr Śląskiego w Katowicach.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku "Kasta la vista" zdobyła dwie nagrody na XV Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia'2011. Trafiły one do Elżbiety Kępińskiej - aktorki wcielającej się w rolę Staruszki oraz do reżyserki Eweliny Pietrowiak.

NAGRODY:

Nagroda Główna i Nagroda Publiczności - V Katowicki Karnawał Komedii (luty 2012)

Nagroda za reżyserię dla Eweliny Pietrowiak - XV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia'2011 (październik 2011)

Nagroda aktorska dla Elżbiety Kępińskiej - XV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia'2011

"Kasta la vista" to komedia absurdu rozgrywająca się w znanej wszystkim scenerii wnętrza banku. Jacek Kraft (Krzysztof Tyniec) to odnoszący sukcesy agent nieruchomości. Pewnego dnia przychodzi do banku, aby wypłacić pieniądze. Nieoczekiwanie pojawiają się kłopoty z realizacją transakcji. Z pozoru błaha sprawa przeradza się w poważny problem. Jacek przestaje być panem własnych pieniędzy i życia. Zaczyna się ryzykowna gra, a pracownik banku (Artur Barciś) i Senior Manager Oddziału Rachunkowości Detalicznej (Marzena Trybała), bynajmniej nie palą się do pozytywnego rozpatrzenia sprawy.

Najbliższe spektakle "Kasta la vista" w Teatrze Ateneum: 24, 25 i 26 lutego, 30 i 31 marca 2012, godz. 19:00.

(-)
Materiały Organizatora
10 lutego 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...