Każdego dnia kąpać się kroplach rosy na innej łące

"W stronę słońca" - reż. Maciej Rabski - Teatr Układ Formalny

"Dawno, dawno temu... a właściwie dziś wraz ze wschodem słońca, na świat przyszła muszka Jętka. Maleńki rozmiar nie przeszkadza jej wcale w snuciu wielkich planów. Marzy o tym, by każdego dnia kąpać się kroplach rosy na innej łące, chce bzyczeć najgłośniej na świecie, wygrać zawody w lataniu na czas i zwiedzić każde mieszkanie w mieście.

Jest tylko jeden problem... Nasza bohaterka nie wie jeszcze, że wszystkie muszki z jej rodziny żyją jeden dzień. Na realizację swych planów ma czas tylko do zachodu słońca.Jak sobie poradzi z takim obrotem zdarzeń? Czy ktoś dołączy do niej w trakcie wyjątkowej podróży?"

Zapraszamy widzów dużych i małych do śledzenia zabawnych i poplątanych losów naszej bohaterki. Spektakl "W stronę słońca" jest dla nas wyjątkowy nie tylko dlatego, że pierwszy raz otwieramy się na tak młodego widza. Wracamy równocześnie do naszych lalkarskich korzeni. W zabawnej historii o muszce ukryliśmy sporo istotnych pytań. Jak zawsze, staramy się dotknąć nieoczywistego tematu. Zapytamy o to, czym jest odchodzenie? Jak można się na to przygotować? Czy da się rozmawiać o przemijaniu z najmłodszymi? Mamy nadzieję, że nasz spektakl stanie się platformą do takiej rozmowy.

Krąg życia dotyczy nas wszystkich, być może poprzez historię odważnej Jętki, łatwiej będzie odpowiedzieć na trudne pytania zadawane przez pociechy.

(-)
Materiał Teatru
21 czerwca 2019
Portrety
Maciej Rabski

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia