Kibolski coming out. Geje na stadiony!

"Tęczowa trybuna 2012" - reż. Monika Strzępka - Teatr Polski we Wrocławiu

Już za kilka dni - 5 marca - w Teatrze Polskim na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego we Wrocławiu odbędzie się prapremiera spektaklu "Tęczowa trybuna 2012" Pawła Demirskiego w reż. Moniki Strzępki

Prapremiera spektaklu Tęczowa Trybuna 2012 jest częścią teatralnego projektu, podejmującego temat demokratyzacji życia publicznego w Polsce. Punktem wyjścia są powstające w polskich miastach stadiony, na których odbędą się mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Swoim przedstawieniem autorzy otwierają pole dyskusji o komercjalizacji przestrzeni publicznej, a także dyskryminacji ze względu na tożsamość, status majątkowy itd.

Bezpośrednim impulsem dla projektu była powstała w sierpniu 2010 roku inicjatywa Tęczowa Trybuna założona przez Pierwszy Gejowski Fanklub Polskiej Reprezentacji Narodowej w Piłce Nożnej. W ten sposób kibice-geje walczą o akceptację ich tożsamości, społeczne uprawomocnienie założonego stowarzyszenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa na stadionach w czasie rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku i meczów ligowych dzięki stworzeniu sektorów, czyli tęczowych trybun,na polskich stadionach. Przyłącz się!

Prapremiera światowa w Teatrze Polskim na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego 5 marca 2011. Ceny biletów: 35 zł (norm.), 30 zł (ulg.) Informacja o repertuarze i rezerwacja miejsc: Dział marketingu i impresariatu (+48) 71 316 07 77-78 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Projekt w ramach Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu, 8-11 września 2011. Organizatorzy - Krajowy Program Kulturalny Polskiej Prezydencji 2011.

(-)
Materiały Teatru
1 marca 2011

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...