Kielecki spektakl na festiwalu w Białymstoku

I edycja festiwalu Metamorfozy Lalek

Festiwalowe tournee Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ze spektaklem „Sklepy cynamonowe”, w reżyserii Roberta Drobniucha, w tym sezonie dobiega już końca.

Po Opolu, Rybniku i Łodzi przyszedł czas na Białystok i nasz udział w dniu 23 czerwca 2015 roku w I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych „METAMORFOZY LALEK". Przed nami jeszcze inne, kolejne festiwale, ale dopiero po wakacjach.

Ideą Festiwalu w Białymstoku jest przełamanie stereotypów dotyczących postrzegania teatru lalkowego jako teatru dla dzieci. Podczas imprezy prezentowane będą najbardziej wartościowe zjawiska, oryginalne środki ekspresji artystycznej oraz trendy we współczesnym teatrze lalkowym dla dorosłych. Zostanie ukazane szerokie spektrum scenicznej twórczości lalkowej prezentowanej przez wybitnych profesjonalnych twórców oraz artystów młodego pokolenia z kraju i ze świata (w tym m.in. z Hiszpanii, Japonii, Litwy).

„METAMORFOZY LALEK" to jedyny w Białymstoku - teatralnej stolicy północno-wschodniej Polski - festiwal teatralny o zasięgu międzynarodowym, prezentujący profesjonalnych twórców teatralnych.

23 czerwca 2015 r. | WTOREK
20:15 „Sklepy cynamonowe" / Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" z Kielc / Miejsce: Mała Scena BTL | Białystok, ul. Kalinowskiego 1

(-)
Materiał Teatru
23 czerwca 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...