Kierowane do dzieci i młodzieży

31. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu ogłasza 31. edycję Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Celem Konkursu jest pozyskanie i nagrodzenie nowych, wartościowych tekstów dramatycznych kierowanych do dzieci i młodzieży, przeznaczonych dla scen teatralnych (dramatycznych, lalkowych, innych).

Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży ma charakter otwarty, skierowany jest do osób pełnoletnich zainteresowanych dramaturgią dla młodych odbiorców i odbiorczyń.

Na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 15 000 zł.

Wybrane utwory spośród docenionych w Konkursie zostaną opublikowane w 47. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży, a informacje o wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych utworach zostaną opublikowane w katalogu nowesztuki.pl. Wyróżniających się autorów i autorki zaprosimy do udziału w spotkaniu dramatopisarskim.

Termin nadsyłania prac upływa 27 marca 2020 roku.

REGULAMIN KONKURSU: https://bit.ly/2s3jkof

___

Pierwszy Konkurs (w formule zamkniętej) został ogłoszony w roku 1986. Od czwartej edycji Konkurs ma charakter otwarty. W 2019 roku w konkursie brało udział 161 sztuk. Laureatami 30. edycji Konkursu byli: Andrzej Błażewicz, Marta Guśniowska, Kuba Kapral, Michał Kaźmierczak, Magdalena Mrozińska, Kamila Oleksiak-Czerwińska, Marcin Teodorczyk.

Teksty opublikowane w Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży są promowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu na wydarzeniach teatralnych w Polsce i zagranicą.

Dzięki publikacji konkursowe sztuki pojawiały się m.in na deskach Białostockiego Teatru Lalek, Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, Teatru Animacji w Poznaniu,Teatru Baj Pomorski w Toruniu, Teatru Lalek Banialuka w Bielsku Białej, Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatru Współczesny w Szczecinie czy Wrocławskiego Teatru Lalek.

Dodatkowo, w roku 2019 na podstawie dwóch tekstów nagrodzonych we wcześniejszych edycjach Konkursu Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zrealizowała dwie produkcje spektakli telewizyjnych w ramach cyklu Teatroteka Młodego Człowieka.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne są na stronie nowesztuki.pl oraz csdpoznan.pl.

Kontakt:
Joanna Żygowska - kierowniczka Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej
jzygowska@csdpoznan.pl | tel.: 61 646 44 75, 535 353 106
sekretariat Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
sekretariat@csdpoznan.pl, 61 64 64 470

(-)
Materiał organizatora
13 stycznia 2020

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...