Kilka chwil szczerości z Otrzeźwiałym Trumpem

"Powarkiwania Drogi Mlecznej" - reż. Wojtek Klemm - Teatr Słowackiego w Krakowie

„Powarkiwania Drogi Mlecznej" Bonn Parka to idealny dramat by postawić wszystko na głowie. Na scenie. Poza nią przecież już od dawna wszystko na głowie stoi. Nie bardzo wiadomo, jak oceniać rzeczywistość, jakie wyciągać wnioski, w co wierzyć, a w co nie.

My, twórcy czujemy się jak w wielkiej maszynie deprawacyjnej. Czyż moglibyśmy teraz dawać rady, pocieszać, budzić sumienia, zabawiać? Nie ma mowy! Teraz jest czas na kosmiczną podróż z mini mini alienem albo na nienasycony żołądek Heidi Klum, na kilka chwil szczerości z Otrzeźwiałym Donaldem Trumpem, albo na giętki język palącej nałogowo żyrafy.

A z resztą... jak pewnie sami czujecie – teraz jest czas na wszystko poza myśleniem o najbliższych pięciu minutach.

Na scenie aktorki i aktorzy Teatru w Krakowie: Ewelina Cassette, Karolina Kazoń, Agnieszka Przepiórska, Katarzyna Zawiślak - Dolny, Tomasz Augustynowicz, Mateusz Bieryt, Marcin Kalisz, Dominik Stroka.

Pozostali twórcy: scenografia: Magdalena Gut, kostiumy: Julia Kornacka, muzyka: Ola Rzepka, wideo: Natan Berkowicz, choreografia: Anna Krysiak, reżyseria świateł: Marta Heberle, asystentka reżysera: Zdenka Pszczołowska, inspicjent: Iwona Cieślik, producent: Bartosz Jelonek.
Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey.

Na www.teatrwkrakowie.pl dostępne są bilety na pierwsze popremierowe spektakle: 4, 6, 7 lipca.

(-)
Materiał Teatru
26 czerwca 2021
Portrety
Wojtek Klemm

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia