Kim została Czerwony Kapturek kiedy dorosła?

Plenerowe spektakle Polonii i Och-Teatru

Także i tego lata Teatr Polonia oraz Och-Teatr zapraszają na niebiletowane, otwarte spektakle grane na dwóch scenach plenerowych.

To już ósme lato, podczas którego gramy w plenerze! W lipcu i sierpniu Widzowie będą mogli zobaczyć popularne spektakle, które od lat gromadzą setki widzów, a także tegoroczną premierę dla dzieci: "Jasia i Małgosię" Jana Brzechwy w reżyserii Adama Biernackiego.

Zapraszamy na Plac Konstytucji od 8 do 30 lipca 2014. Widzowie będą w tym czasie mogli zobaczyć "Jasia i Małgosię" (Premiera 19.07.2014!), "Czerwonego Kapturka", Związek otwarty, Jangajan - Hej Joe! oraz "Lament na Placu Konstytucji" i spektakl "Starość jest piękna" (na zdjęciu).

Pomiędzy 9 a 29 sierpnia 2014 przed Och-Teatrem zobaczyć będzie zaś można spektakle "Jaś i Małgosia", "Lament na Placu Konstytucji", "Flamenco namiętnie", "Starość jest piękna", "Czerwony Kapturek" oraz "Związek Otwarty".

Tego lata Polonia i Och w plenerze zagrają łącznie 41 spektakli, a w sumie - w siedzibach oraz w plenerze - aż 164 spektakle!

To kolejny już rok, podczas którego w czasie letnich wakacji Teatr Polonia i Och-Teatr dla wszystkich Widzów przygotowują wyjątkową propozycję teatru na wakacje. Teatru ulicznego, lecz nie tego z efektami, inscenizacją, pomysłami widowiskowymi, ale teatru prostego w najlepszym znaczeniu tego słowa: proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog. Teatru ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowana słuchaczy, zagrania problemu, postaci, charakteru. Tylko tyle i aż tyle. To także teatr dostępny dla każdego. Wstęp na wszystkie spektakle plenerowe jest, jak zawsze, bezpłatny. Przestawienia rozpoczną się na Placu Konstytucji 8 lipca 2014 r., a 19 lipca 2014 zaprosimy Widzów na premierę spektaklu Jaś i Małgosia w reżyserii Adama Biernackiego. Na Placu Konstytucji gramy do 20 lipca włącznie, a potem od 23 do 30 lipca. W sierpniu nasze spektakle dla dorosłych i dla dzieci grać będziemy od 9 do 17 sierpnia i od 19 do 29 sierpnia przez Och-Teatrem (* nie gramy jednak w dni deszczowe). W tym roku wszystkie spektakle plenerowe, także w weekendy, zaczynają się o godz. 17:00!

W 2014 roku Teatr Polonia i Och-Teatr grają spektakle plenerowe dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - serdecznie dziękujemy!

Plenerowa scena Teatru Polonia została uruchomiona na Placu Konstytucji w czerwcu 2007 roku, premierą tekstu Krzysztofa Bizio "Lament na placu Konstytucji".

Pomysł wystawiania spektakli na ulicy doceniło także środowisko teatralne - w "Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej" Krystyna Janda otrzymała nagrodę za koncepcję przedstawienia "Lament...", a Olga Sarzyńska i Maria Seweryn zostały docenione za role matki i córki.

W kolejnym roku Teatr Polonia wystawił na Pl. Konstytucji "Starość jest piękna" w reżyserii Łukasza Kosa.

W 2009 r. odbyła się premiera trzeciego tytułu na Pl. Konstytucji - teatru gitarowo-rock&rollowego Jana Jangi Tomaszewskiego "Hej Joe!".

W 2010 r. z kolei na plenerowej scenie zagościł muzyczny teatr tańca, czyli bardzo lubiane przez widzów "Flamenco namiętnie".

W 2012 roku Teatr Polonia i Och-Teatr zaproponowały warszawskiej publiczności dwa nowe tytuły: "Związek otwarty" w reżyserii Krystyny Jandy i Marii Seweryn, którego premiera odbyła się 16 lipca 2012 r. oraz "Kopciuszka" Jana Brzechwy w reżyserii Marii Ciunelis (premiera plenerowa 14 lipca 2012 r.).

Latem 2013 roku natomiast odbyła się premiera kolejnej bajki Jana Brzechwy - "Czerwonego Kapturka". Spektakl powstał we współpracy z kolektywem młodych aktorów, tzw. Grupą Dochodzeniową, wyreżyserował go zaś Adam Biernacki.

Scena plenerowa Teatru Polonia i Och-Teatru od lat ma swoich bardzo wiernych widzów, także wśród najmłodszych, bo oprócz spektakli dla dorosłych, gramy także bajki dla dzieci. Zapraszamy do spędzenia lata z nami!

Jan Brzechwa "Jaś i Małgosia"
Reżyseria: Adam Biernacki

Występują:
Krystyna Janda (głos Matki - Czerwonego Kapturka)
Agata Sasinowska (Małgosia)
Kacper Matula (Jaś)
Katarzyna Kołeczek (Czarownica)
Jarosław Sacharski (Wilk)
Matylda Damięcka (Drwal)

Każda historia ma swój początek... i koniec, oczywiście. A skoro każdy koniec to nowy początek - to co stało się z Wilkiem, który chciał przedwcześnie skończyć historię Czerwonego Kapturka i jej Babci? Kim została Czerwony Kapturek kiedy dorosła? I co mają z nimi wspólnego Jaś i Małgosia? Na wszystkie podobne pytania - i jeszcze wiele innych - wspólnie z dziecięcą widownią spróbuje odpowiedzieć Grupa Dochodzeniowa. Z energią i radością wciągając widownię w każdym wieku do wspólnej, interaktywnej zabawy, młodzi aktorzy przypomną wspaniałą, tradycyjną bajkę o w błyskotliwym opracowaniu Jana Brzechwy. Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią, słuchając pięknych piosenek i pomagając bohaterom w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania, czy rozpoznawania niebezpieczeństwa. A wszystko to w rodzinnej, pełnej radości atmosferze!

W roku 2014 zapraszamy wszystkich miłośników teatru od 8 lipca: w lipcu gramy na Pl. Konstytucji, a od 9 sierpnia na scenie plenerowej Och-Teatru.

(-)
Materiał Teatru
9 lipca 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia