Kipling w Andersenie

"Nieznośne słoniątko" - reż: Jacek Malinowski - Teatr im. Andersena w Lublinie

Dzieciaki potrafią dać w kość. Np. tym, że zadają mnóstwo pytań. O tym jest nowy spektakl w Andersenie. Premiera w sobotę (13.03).

"Nieznośne Słoniątko" to sztuka Barbary Kościuszko oparta na motywach bajki noblisty Rudyarda Kiplinga (autora "Księgi dżungli"). Porusza szereg problemów dziecka przeżywającego wiek pytań. 

Tytułowy bohater skupia się na odkrywaniu mniejszych i większych tajemnic otaczającej go rzeczywistości. Staje się to głównym problemem malucha i dorosłych, którzy stykają się z jego niezwykłą i niewygodną dociekliwością. 

Co najbardziej nurtuje Słoniątko? - Co krokodyl jada na obiad? Dlaczego żyrafa ma dłuższą szyję od słonia? I najważniejsze, dlaczego słoń ma nos jak but? Bo zaznaczyć należy, że akcja bajki toczy się w czasach, kiedy słonie miały krótkie nosy - opowiada Joanna Wojciechowska, specjalistka ds. PR i marketingu w Teatrze im. H.Ch. Andersena. 

Spektakl jest realizacją polsko-litewską. Reżyseruje go Jacek Malinowski, szef artystyczny Teatru Maska w Rzeszowie, który ma na koncie m.in. udaną inscenizację "Cudownej lampy Aladyna". Scenografię zaprojektowała Litwinka Giedr Brazyt. 

Muzykę skomponował Antanas Jasenka z Litwy. Choreografię ustawiła Marta Bury. Za przygotowanie wokalne aktorów odpowiada Jakub Piotrowski. 

Premiera w sobotę o godz. 17. Kolejne spektakle w niedzielę, wtorek, środę, czwartek i piątek o 10 i 12. 

Bilety od 12 do 16 zł. Adres: ul. Dominikańska 1.

Jacek Szymczyk
Dziennik Wschodni
12 marca 2010

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia