Kiri Te Kanawa w Teatrze Wielkim na finał sezonu

występ gwiazdy światowej klasy na zakończenie

Ubiegłoroczny koncert Placido Domingo stał się wydarzeniem roku i rozbudził apetyty. Ten sezon w Teatrze Wielkim także zakończy występ gwiazdy światowej klasy: Kiri Te Kanawy. Przyjeżdża specjalnie do Łodzi. Wystąpi 25 czerwca (piątek) o godz. 20.

Jej znakomity sopran liryczny został doceniony natychmiast po debiucie w partii Hrabiny w "Weselu Figara". Było to w 1971 roku w Covent Garden. Ostatnie koncerty na największych scenach, brytyjska nagroda za całokształt twórczości potwierdzają, że nic nie straciła ze swego blasku. 

Występowała w Metropolitan Opera, La Scali, Operze Paryskiej, Wiedeńskiej, w Sydney. W repertuarze ma m.in. partie Księżnej w "Kawalerze Srebrnej Róży", Elwiry w "Don Giovannim", Paminy w "Czarodziejskim flecie", Violetty w "Traviacie", tytułowej Toski, Desdemony w "Otellu". Koncertując z największymi orkiestrami świata i dyrygentami tej miary co Zubin Mehta i Claudio Abbado proponuje wciąż powiększany repertuar recitalowy. Artystka słynie z działań charytatywnych na rzecz młodych talentów. 

Na program łódzkiego wieczoru złożą się m.in. arie i pieśni Mozarta, Richarda Straussa, Cantaloube\'a, Rachmaninowa, Bernsteina, Gershwina. Orkiestrę Teatru Wielkiego przygotuje Michał Kocimski, a będzie dyrygował Julian Reynolds.

Bilety(w kasie lub online) są po 180, 200 i 220 zł.

Występ wielkiego sopranu 20 czerwca (niedziela, godz. 18) poprzedzą trzej cenieni polscy tenorzy: Paweł Skałuba, Dariusz Stachura, Adam Zdunikowski. Prowadzenie - Zbigniew Zamachowski. Specjalnym gościem będzie Kapela Dudziarzy

rs
Express Ilustrowany
25 maja 2010

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...