Klasyka w wykonaniu zespołu Montowni. Premierowo

"Quo vadis" - reż. Rafał Rutkowski - Teatr Montownia

Już niebawem kolejna zapierająca dech w piersiach inscenizacja klasyki w wykonaniu Teatru Montownia! Po "Trzech muszkieterach" warszawscy aktorzy odważnie sięgają po "Quo vadis", tym razem serwując publiczności dowcipno-ironiczną interpretację Sienkiewiczowskiego dzieła. Warszawska premiera 27 grudnia w Teatrze Powszechnym.

Na scenie nie zabraknie wielu kultowych postaci znanych z lektury i kina, w które wcielą się wyłącznie czterej Montowniacy. Szybkie tempo akcji, okraszone ciętym dowcipem, zawrotną prędkość aktorskich metamorfoz podkręcą jeszcze piosenki i muzyka grana na żywo, również w wykonaniu wszechstronnych aktorów.

W "Quo vadis" Teatr Montownia przewrotnie zwraca się ku korzeniom komediowej sztuki dramatycznej - starogreckiej komedii attyckiej, czerpią również z tradycji teatru elżbietańskiego. Scenografia spektaklu jest skromna, lecz nabrzmiała znaczeniem, użycie efektów i nowoczesnych gadżetów cechuje zbawienny umiar. Wszystkie role, również kobiece, grają mężczyźni: brawurowo, koncertowo.

(-)
Materiał Teatru
27 grudnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia