Klimatyczne dumki i pieśni ukraińskie

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

9 maja o g. 19:00 koncert zespołu Slavic Voices przeniesie widzów w świat pieśni słowiańskich. Usłyszymy nastrojowe dumki i pieśni ukraińskie, w których zawiera się zaduma nad bezkresem stepów połączona z kozackim temperamentem. Na scenie zaprezentują się Magdalena Cysewska (sopran, akordeon), Natalia Sycz (alt) oraz Michał Hajduczenia (baryton, kontrabas) znany widzom Teatru Muzycznego z monodramu muzycznego Bar pod zdechłym psem.

Slavic Voices jest zespołem mocno osadzonym w wokalnej muzyce akustycznej. W ich szerokim repertuarze muzyka etniczna zajmuje szczególne miejsce, co potwierdza m.in. dbałość o zachowanie oryginalnych języków pieśni oraz wykonywanie utworów a'capella. Własne aranżacje, unikatowa harmonika i niecodzienne zestawienia barw głosów tworzą podczas koncertu niezapomniany klimat.

Dodatkową atrakcją koncertu będzie udział dzieci i młodzieży – uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez Magdalenę Cysewską i Michała Hajduczenię. W czasie koncertu uczestnicy warsztatów wykonają wraz z artystami jeden z przyswojonych podczas zajęć utworów. Bezpłatne warsztaty odbędą się 8 i 9 maja w siedzibie Teatru Muzycznego w Toruniu, przy ul. Żeglarskiej 8. Podczas zajęć uczestnicy poznają bogactwo, specyfikę i różnorodność etnicznych pieśni słowiańskich.

Magdalena Cysewska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Akordeonistka i wokalistka prowadzi cykliczne warsztaty emisji głosu na terenie całej Polski. Michał Hajduczenia, również absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej, na co dzień pracuje jako psalmista w Cerkwi Prawosławnej p.w. św. Archanioła Michała w Ciechocinku. Udziela lekcji śpiewu, a swoją pasję pedagogiczną realizuje prowadząc zajęcia emisji głosu i korepetycji wokalnych w Chórze Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako wokalista i kontrabasista współtworzy również szereg projektów muzycznych o szerokim spektrum gatunkowym.

Koncert zespołu Slavic Voices 9 maja 2015 r. o g. 19:00. Bilety w cenie 30 zł normalny, 25 zł ulgowy do nabycia w siedzibie Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu. Zgłoszenia na warsztaty wokalne prosimy przesyłać na adres: promocja@teatrmuzyczny.torun.pl.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu pn. „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(-)
Materiał Teatru
7 maja 2015

Książka tygodnia

Mewa. Egzemplarz reżyserski Krystiana Lupy
Akademia Sztuk Teatralnych
Krystian Lupa

Trailer tygodnia