Klub dyskusyjny ma głos

4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima

Festiwal MATERIA PRIMA. Komunikat prasowy. 19.02.2017. Podczas festiwalu zapraszamy na spotkania z twórcami przedstawień, którzy podczas tegorocznej edycji pokazują w Krakowie swoje widowiska. Spotkania będą się odbywały w po spektaklach, w miejscu ich prezentacji. Jedynie przedstawienie Aria Nogravity Dance Company rozpocznie się spotkaniem. Rozmowy z artystami potrwają pół godziny i będą tłumaczone na język polski.

19.02 – Lalki wodne, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi Karol Suszczyński, (Centrum Kongresowe ICE)
19.02 – Pixel, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi Katarzyna Bester, (Centrum Kongresowe ICE)
22.02 – Body remix, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi Julia Hoczyk, (Centrum Kongresowe ICE)
24.02 – La Verita (Finzi Pasca), po spektaklu, który zaczyna się o godz. 18.30, prowadzi Karol Suszczyński, (Centrum Kongresowe ICE)
24.02 – Aria, przed (!) spektaklem o godzinie 20.30, prowadzi Katarzyna Bester, (Nowohuckie Centrum Kultury)
24.02. – Horror, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi Amelia Wichowicz, (Centrum Kongresowe ICE)

Informacje o prowadzących:

Katarzyna Bester - teatrolog, krytyk i kurator. Przygotowuje się do obrony doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim poświęconego przedstawieniom interkulturowym.

dr Amelia Wichowicz - filmoznawca, specjalizuje się w horrorze filmowym.

Julia Hoczyk - teatrolog, krytyk i teoretyk tańca, redaktor. Pracuje w Instytucie Muzyki i Tańca, gdzie prowadzi portal taniecPOLSKA.pl.

Karol Suszczyński - teatrolog, literaturoznawca, historyk teatru lalek. Doktorant Instytutu Badań Literackich PAN i wykładowca na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej www.materiaprima.pl, w zakładce press room codziennie jest wgrywana nowa porcja zdjęć z przedstawień festiwalowych, przeznaczonych dla mediów (do pobrania), w rozdzielczości także do wydań papierowych. Zdjęcia są opisane. Zachęcamy to korzystania z festiwalowego serwisu fotograficznego.

 

(-)
Materiał organizatora
20 lutego 2017

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...