Kobieca seksualność w spektaklu

„Lipa w cukrze" - reż. Magda Szpecht - Teraz Poliż

Grupa artystyczna Teraz Poliż pokaże dwukrotnie - 17 i 27 grudnia 2020 - transmisje online z warszawskiego Nowego Teatru głośnego spektaklu Teraz Poliż „Lipa w cukrze", stworzonego na bazie fantazji seksualnych Polek, na podstawie badań m.in. znanej seksuolożki Alicji Długołęckiej.

Spektakl Teraz Poliż „Lipa w cukrze" w reż. Magdy Szpecht pokazywany w Nowym Teatrze w Warszawie to performance inspirowany zbiorem kobiecych fantazji seksualnych.

„Przez kilka miesięcy kolekcjonowałyśmy głosy tych, którzy utożsamiają się z kobiecością; pytałyśmy nie tylko o konkretne marzenia związane z seksem, ale również o znaczenie fizycznej bliskości w życiu człowieka.

Te subiektywne opowieści o seksie mają moc uwalniania od stereotypów. Badając to, co na co dzień ukryte, chcemy stworzyć przestrzeń wolności wypowiedzi i możliwej wspólnoty między wszystkimi kobietami, niezależnie od wieku, doświadczenia, statusu czy wykształcenia.

Odtwarzając gest, którego dokonała Nancy Friday w 1973 roku, pisząc My Secret Garden, pragniemy stworzyć współczesną mapę pragnień i marzeń erotycznych oraz znaleźć dla nich odpowiedni język teatralny." – mówią aktorki Teraz Poliż.

Badanie oraz performance powstały we współpracy z seksuolożkami w ramach projektu „Matka się kocha".

Edyta Bach
Materiał Teatru
16 grudnia 2020
Portrety
Magda Szpecht

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia