Kobieta, mężczyzna i telewizor

"Nas troje" - reż.J.Bratkowski - Teatr Ochoty w Warszawie

Miłosna opowieść o parze kochanków przeżywających kryzys to propozycja Teatru Ochoty na letni sobotni wieczór.

Autor tekstu Marek Koterski – specjalista od wychwytywania absurdów naszej codzienności – bohaterami sztuki uczynił dwójkę inteligentów: kobietę i mężczyznę w średnim wieku. Ona jest rozwódką, on także ma za sobą nieudane małżeństwo. 

Postanowili spróbować życia we dwójkę, ale zamiast czułości, namiętności, wspólnych rozmów spędzają czas przed telewizorem. Ona ucieka w świat oper mydlanych, szukając tam emocji, których nie jest w stanie dostarczyć jej partner.

Twórcy spektaklu pokazują, jak łatwo ludzie rezygnują z autentycznych, szczerych związków. Późnym wieczorem, po powrocie z pracy, biorą do ręki pilota i zanurzają się w nierealnym świecie. Telewizor staje się niemal członkiem rodziny.

Sobotni spektakl opatrzony zostanie audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących. Jej przygotowanie było możliwe dzięki współpracy Teatru Ochoty z Teatrem Praskim. W rolę lektora wcieli się Adrian Perdjon.

Nas troje, komedia Marka Koterskiego, reż. Jan Bratkowski, wyk. Małgorzata Bogdańska, Tomasz Sapryk, Teatr Ochoty, Warszawa, ul. Reja 9, bilety: 30 – 40 zł, rezerwacje: tel. 022 825 85 44, sobota (25.07), godz. 20

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
24 lipca 2009

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki