Kobranocka akustycznie

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

31 marca Kobranocka, jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów, zagra niezwykły akustyczny koncert na scenie Teatru Muzycznego.

Pałac Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu jest muzykom doskonale znany – od prawie dwóch lat w budynku odbywają się próby zespołu. 31 marca z sali w piwnicy Kobranocka przeniesie się na scenę w Sali Złotej.

Początki zespołu, w pierwszych latach znanego pod nazwą Latający Pisuar, sięgają 1984 r., kiedy to spotkali się Andrzej Kraiński (Kobr) i Andrzej Marek Michorzewski. Koncert w toruńskiej Od Nowie, organizowany przez Jana Paszkiewicza – wówczas studenta Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Spowodowało to rozwój grupy, która rok później, już jako Kobranocka, zagrała na festiwalu Poza Kontrolą.

Od tego czasu minęło 30 lat, w ciągu których zmieniał się skład zespołu, ale popularność nie słabła. Muzycy występowali przed takimi gwiazdami jak Guns'n'Roses, czy Scorpions. Wielokrotnie koncertowali poza granicami kraju (w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech). Nie zabrakło ich także na największych polskich festiwalach, takich jak Woodstock czy Jarocin (pierwszy raz Kobranocka zagrała tam w sierpniu 1986 r. i zdobyła największą liczbę głosów publiczności; ostatni, szósty już raz, w 2005 r.).

Jednym z najbardziej znanych utworów zespołu jest wiecznie żywy przebój Kocham Cię Jak Irlandię, który usłyszymy także 31 marca o g. 19:00 w Teatrze Muzycznym w wykonaniu Andrzeja „Kobry" Kraińskiego (wokal), Jacka Bryndala (gitara basowa), Jacka Moczadło (gitara) i Piotra Wysockiego (perkusja).

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w siedzibie Teatru przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu (tel. 512 083 082, bow@teatrmuzyczny.torun.pl) oraz przez Internet.

(-)
Materiał Teatru
29 marca 2016

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...